| Georgiana0505 a întrebat:

SA NU MA JUDECATI! Eu am aproape 17 ani, iar el a facut 25. Bun, partea naspa e ca imi e profesor la scoala. Nu stiu cum s-a intamplat asta, dar am o relatie cu el de 4 luni, in care nu s-a intamplat nimic, DECAT AM VORBIT, nici macar nu ne-am sarutat! Nici macar nu ne-am vazut doar noi doi, desi vrem asta! Stam ore intregi si vorbim pe Facebook, la telefon, ma ajuta cu temele, imi da filme sa ma uit sa ma cizelez, ma pune sa citesc si chestii de genu'. Vorbim foarte deschis unul cu altul, chiar daca mie imi e foarte rusine ( sunt inca virgina ). Well, am vorbit si despre subiectul "sex", si am stabilit ca daca ar fi sa se intample, s-ar intampla cand el nu ar mai fi profesorul meu.happy A zis ca nu vea sa avem probleme. Mai e o problema. Are iubita de 5 ani. Nu stiu cum am ajuns sa accept asta, dar chiar il iubesc, si nu o sa las chestia asta sa distruga tot. Sincer, nu stiu de ce nu ma deranjeaza ca are iubita. Eu cred ca nu ma deranjeaza pentru ca nu ma face sa ma gandesc la asta. Mereu e foarte atent cu mine si ma sprijina mereu. face crize de gelozie, imi spune sa nu-i mai scriu, si tot el se intoarce cum un mesaj de genu' "a fost doar o cearta, pe urma revin la obraji" ( daaa, sunt bucalata, am obrajii mari, si el adora asta.laughing) ). Ce parere aveti?happy Nu ma judecati, va rog.happy A, si stiu ca de la vara nu o sa mai vorbim. Accept si asta, dar cat vorbim, vorbim. Nu vreau sa ne orpim acum.

26 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai ce parere sa avem?
Ar fi o relatie interzisa, dar cum relatia amoroasa nu a exista, inca e de bine.
Ceva eu nu inteleg la tine.
De ce vrei sa te amagesti? mai ales ca din vara v-ati propus sa incetati aceasta legatura mai mult virtuala.
Ar fi bine sa pui punct si sa nu te mai amagesti, mai ales ca el are o relatie stabila de 5 ani.
Esti tanara/frumoasa si mai ales inocenta, asa cum ii sta bine unei fete de 17 ani.
Vei gasi si tu jumatatea ta de care te vei bucura doar tu, fara sa va ascundeti si fara sa imparti cu nimeni.
O zi bunahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Daca si ea este inocenta laughing

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am referit la faptul ca este virgina.

| Georgiana0505 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu stii, taci.happy Da, stim "englezeste". Vreo problema? Ce inseamna de fapt la tine cuvantul "inocent"? Chiar nu te-nteleg.

| Georgiana0505 explică (pentru caramela):

Pentru ca mi-ar fi mult mai greu sa il vad la scoala si sa stiu ca nu vorbim. Asa macar din vara nu ne-am mai veea si totul s-ar duce in ceva timp.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Am inteles

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana0505):

Las-o balta.nu am cu cine vorbi

| Georgiana0505 explică (pentru anonim_4396):

Ba, ai cu cine vorbi.happy Sugerand ca nu sunt "inocenta", nu rezolvi nimic. Cred ca site-ul asta nu este ca sa generalizezi baietii, ci ca sa ma ajuti.happy Nici eu nu inteleg de ce sta atata dupa mine, desi are 3 job-uri, are iubita, si timp foarte putin.happy

| Libelle a răspuns:

Sau, mai exact, esti indragostita de proful aratos din scoala si chestia asta iti da o stare de bine etc.
Asa, si care e problema? O sa-ti treaca. Doar n-o sa-ti tina toata viata chestia asta.
Omul e imatur si iresponsabil si vrea ceva mai picant in relatie. Un entuziasm, un inceput nou care nu isi are si continuare. Are o relatie de cativa ani si...s-a gandit sa mai incerce ceva. Chiar daca nu crezi asta acum, asa e. Nu va renunta la relatia lui pentru tine.

Puteti sa va jucati in continuare, dar nu mai spune si altor oameni. Nu pici bine deloc.

Nu pari o tipa proasta, asa ca banuiesc ca in scurt timp o sa iti dai seama ca ar trebui sa ai preocupari mai solide, pentru viitorul tau, sa te dezvolti ca persoana.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tipul joaca la dublu si nu e bine!
Cum adica are iubita si sta de vorba si cu tine?
Ori cu tine ori cu ea!
Tipul e peofesor la tine la scoala?
NU de alta, dar s-ar putea sa iasa vorbe...
INCEARCA sa te detasezi de el, e relatie pe care nu se poate vorbi de viitor! De ce sa te pacalesti singura?

| AirănMeidăn a răspuns:

Deci are si iubita si pe tine. Cum poti sa te uiti la el? Iti spun eu, el are alte itnentii cu tine. Eu zic sa renunti sau sa il pui s aleaga intre iubita lui sau tu, atunci iti vei da seama daca chiar te place. Oricum esti oarba si foarte naiva!

| Mayar a răspuns:

Ce? 1 8 ani diferenta?! Si mai iti e si prof?! Deci asta e gresit 100%!

Tipul ala te manipuleaza ca pe o papusa. cum sa nu ii placa o asemenea relatie?

| Georgiana0505 explică (pentru Mayar):

De ce ar face asta? De ce isi pierde atata timp doar sa vorbeasca cu mine? Eu crd ca daca ar fi vurt sa profite, ar fi venit de foarte multe ori sa ne vedem.happy Asa, in 4 luni, doar am vorbit.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Georgiana,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca vad in viitor cand iti da papucii " vai domne, ce porci sunt toti barbatii" laughing. de ati avea macar ceva in cap

| Georgiana0505 explică (pentru anonim_4396):

Hai sa-ti zic ceva... "mi-a dat papucii" de vreo 20 de ori. crede-ma ca doua luni ( fara sa exagerez ) ne certam zilnic. ZILNIC! S-a intamplat sa ne certam si de trei ori intr-o zi. Mereu s-a intors el. Am stabilit ca la vara punem punct, si asa o sa facem. Nu e vorba de dat papucii pana la vara.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana0505):

Daca aia e relatie la tine, imi e mila de maturitatea ta mentala. daca ai avea una, desigur

| Georgiana0505 explică (pentru anonim_4396):

Stai parcat ca am una.happy Desigur ca relatie in adevaratul sens al cuvantului nu esti, asta e clar, dar ce e? Un fel de relatie. Don't piss me off, please.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana0505):

"Desigur ca relatie in adevaratul sens al cuvantului nu esti, asta e clar, dar ce e?" prosteala. mai ales din partea pateticului aluia. are femeie adevarata acasa si se vede cu un copil, chiarca barbatii sunt prosti, bine ca nu suntem toti.
". Don't piss me off, please." laughing, vai domne stim "englezeste". putem iesi cu profu de engleza, ce sa mai

| edit28 a răspuns:

Ok, si... care e intrebarea?

Zici sa nu te judecam, dar ne vrei opinia?

| Georgiana0505 explică (pentru edit28):

Yep. Sa nu ma judeci, adica sa nu ma faci in toate felurile.happy

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Well Well Well!
Tot ce imi place mie e ca este o poveste din viata reala, e normal ca nu te deranjeaza din moment ce nu v-ati sarutat nu ati facut sex dar in momentul in care apar si saruturile se considera ca relatia se aprofundeaza sentimentele vor deveni mult mai puternice, deci la vara vei lua o pauza sa inteleg pai poate la vara ai norocul ca din Septembrie sa nu mai fie proful tau si sa poti profita de aceasta oportunitate. Povestea ta Cred ca ar trebui sa aiba un nume la fel de frumos O Iubire Interzisa. Este de apreciat faptul ca este grijuliu ca te ajuta dar tu se pare ca insemni ceva pentru el. Eu sincer iti spun ca atunci când vor incepe intanlirile in particular tu si el si vor aparea saruturile si daca exista incredere si iubire poate ca si sexul, iti va fi foarte dificil sa te gandesti ca te " Imparte cu Altcineva" dar daca esti puternica si nu visezi ca vei fi cu el 50 de ani de aici incolo este foarte bine te poti baga in asta dar daca visezi sa fi cu el si peste 10 ani nu stiu ce sa zic. Cred ca nu ar trebui sa nu uiti niciodata Iubesc Ce Nu Pot Avea, am avut si eu acest sentiment si...
Draga mea mult noroc sper sa nu suferi nici macar o lacrima sa versi pentru ca e prea devreme sa suferi, sper ca peste 1, 2 ani când vei fi cu el sa ne mai spui si noua cum iti merge.
Mult noroc sa ai parte de iubire!
Cu Drag Roibu Constantin!

| Georgiana0505 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Da, sunt constienta ca sentimentele se vor aprofunda, dar sunt destul de matura. Si sunt destul de matura sa trec peste aceasta relatie, pentru ca la vara am stabilit ca punem punct, pentru ca el nu e din acelasi oras cu mine ( asta nu era o problema, ca venea sa ne vedem ), dar se muta cu iubita.happy Ea este profesoara, si stau impreuna doar in wwekend, dar noi vorbim la fel. Si cand e cu ea vorbeste cu mine. A fost o chestie prin Decembrie... am venit la el in oras la un concert, iar el trebuia sa vina cu iubita lui. M-a intrebat de ce nu l-am anuntat mai din timp, ca sa nu mai vina cu ea. Cand am ajuns, mi-a spus ca a mintit-o pe aia si i-a spus ca nu mai poate sa mearga la concert ca are niste treaba, si ca vine pana la urma.happy ne-am vazut, dar de fata cu parintii mei. Stia ca vor fi si ai mei de fata, dar el a vrut doar sa ma vada.happy

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Pai atunci draga mea te anunt ca este un fle de aventura înafara vrelatiei pe care el o are deja, dat fiind vaptul ca la vara va despartiti nu este relatie daca era vorba sa continuati daca era vb sa va vedeti mai des sa locuiti impreuna ceva de genul s-ar fi putut numi relatie dar asa? Eu cred ca este doar ceva de moment si nimic mai mult

| darkangel90 a răspuns:

Deci am citit acest mic "roman" al tau. Dar din punctul meu de vedere asta nu este o relatiei, ci un fel de aventura. cu toata ca nu s-a intamplat nimic intre voi in acesti 4 luni si tu esti inca virgina!
Nu te-ai gandit oare ca el cauta "prospatura"?
Chiar daca el are o relatie de 5 ani, te-ai gandit daca va fi cu tine se va desparti de ea?
Observ doar ca esti matura in vorbe dar nu si cu mintea.
Gandeste-te cu toate ca e grijuliu cu tine si te ajuta si iti acorda atentie prin asta oricine cucereste inima unei pustoaice ca tine pana ajunge la ce isi propune SEX.

| Honeyyy a răspuns:

Tu ai aproape 17 ani. Deci momentan ai 16 happy. Ti-am citit "certurile" cu ceilalti, si sa zicem ca in limbaj esti matura dar nu si in gandire happy.

Te complaci cu statutul de amanta, [ iti place sau nu asta esti momentan pentru el ], de la varsta aceasta si nu prea este ok. Cand o sa inaintezi in varsta ce o sa faci? O sa intervii si in casniciile altora?
Nu mi-o lua in nume de rau, dar mai gandeste-te putin la situatia ta, si pune-te in locul prietenei lui :*