| sergiu a întrebat:

Sa presupunem ca as avea o sotie... Ce grad de rudenie ar exista intre mine si verisoara primara a sotiei mele?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti este tot verisoara.Prin casatorie esti considerat fiu, var, nepot, etc, tot ceea ce este partenerul tau de casatorie in raport cu rudele lui.

11 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mama a copilului tau sa nu fie!

| lost.in.rain a răspuns:

Verisoara prin alianta

| nicol20 a răspuns:

Verisor primar

| sergiu explică:

@Crissu' Nu nu laughing Doar ma gandeam aiurea... Nu ma aflu in situatia asta happy

| misiik a răspuns:

O vorba populara, var var dar e cu par.

| vyo a răspuns:

Ce vrei tu aia iti este.

| Criss1105 a răspuns:

Te'ai indragostit de verisoara primara a viitoarei tale sotii?happy

| KoWalSky a răspuns:

Un fel de cumnata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gradu 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sergiule, lasa vrajeala.si prostiile.vezi-ti de sotie si de casnicie.lasa verisoarele in pace.

| vladteodor97 a răspuns:

Cumnata