| nume_7652 a întrebat:

Sa va povestesc o zi din viata mea :
Intru in clasa, ma asej in banca, toti colegii ma injura.
In fine, ma duc in pauza, cand vin imi gasesc ghiozdanul in cosul de gunoi, scaunul si banca pe hol.
Nu mai pot traii in clasa asta.
Intru la ora in impul orei incerc sascriu dar colegele imi dau cu cartea in cap.
Asa, ma duc acasa ( dupa ce am luat un zece maicamea imi zicea ca imi ia pizza) ii arata carnetul si ia incepe sa ma bata si sa tipe la mine fiindca am luat si un 4.
Taicamiu a plecat in Potugalia, maicamea plecase si ea 6 luni si atunci eram singur.
Ce ma sfatiuti sa fac?
Nu mai pot trai asa.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca ai doua alternative. Fie iei viata asa cum e, rabzi totul si in final ai posibilitatea sa ajungi cineva. Fie te bagi intr-o gasca, astia din gasca o sa-i bata pe toti colegii tai, vei deveni temut de ceilalti si un client frecvent de puscarie. Imi pare rau, dar nu prea vad alte alternative in afara de astea. straight face
Poti incerca si sa te transferi la o scoala mai buna. thinking

| Enigmă a răspuns:

O zi nasoala din viata mea:
Ma trezesc, nu merge nethu.
La scoala, lucrare neanuntata la mate.
In pauza, bulgareala mare [asta e chiar distractiv]
In drum spre casa, pierd autobuzul,
Ajung acasa, musafiri. [imi fac singur de mancare ceva rapid gen cartofi pai]
Ii ard.
Ma apuc de invatat, incepe filmum meu preferat.
Cand e mai interesant se ia curentul [ciuss film]
Incercsa dorm, dar nu atipesc.
Deschid calculatorul, VIRUS!
Asta a fost prima mea zi de scoala[ adevarata zi de scoala] din anul asta.
:-l
Gandeste-te doar ca nu poate fi mai rau.
Inchide-te in camera, da muzica tare si gata.
Batftabig hug
Pa, pa

| jvEcu a răspuns:

Nu mai fii asa fraier, integreaza-te, fa-ti un anturaj si riposteaza happy!

| Crina_7980 a răspuns:

Găseşte-ţi alinarea în ceva. Altceva nuştiu ce aş putea săţi zic. Încearcă săţi găseşti un gen preferat de muzică, sau să scrii versuri, sau...nuştiu, ceva care să te distragă de la tot ceea ce e real.
Cu colegii, ai putea rezolva în felul următor. Schimbă-ţi măcar puţin caracterul, încearcă să dobîndeşti o calitate care alţii o îndrăgesc, de exemplu încearcă să fii sarcastic, sau încearcă să apari mai des în clasa aia, cred că ei se comportă aşa cu tine doar pentru că te cred slab şi tu nu vei putea face nimic pentru a arăta că nu e aşa! Banca şi scaunul pe hol? Intră în clasă cu capul sus şi spune că oricine a făcut asta, e un ratat pentru că "Eu era s-o fac mai tare!, oricum, bună încercare." Oricine a făcut-o se va înerva (cred). Geanta la coş? I-a coşul şi toarnăl în cap celui care a făcut asta, mai pune piciorul în prag. Poate prima dată cînd vei face ceva mai îndrăzneţ ei se vor rîde mai tare, poate vor continua toată asta mai rău, însă a doua, a treia, a patra oară, ei deja vor înţelege că tu deja te-ai maturizat psihic şi că gata, farsele s-au terminat.
Fii tare.

| cristiiiiiii a răspuns:

Lol frate inseamna ca esti mare fraier. eu cred ca tu esti devina pentru ca nu sti sa te integrezi.laughing

| DE3a94 a răspuns:

Daca nu ai tupeu, transfera-te
in legatura cu mama ta zii si u ca nimeni nu este perfect, ca toata lumea face greseli ca nu se va mai intampla...
Nu cred ca ti se intample numai rele trebuie sa existe si ceva bun in viata ta.
Sfatul meu?! Incearca sa gandesti pozitiv si sa fii optimist si totul va fi bine.

| Iullyka_7527 a răspuns:

Poi vorbeste cu dirigintele. du-te la un psiholog impreuna cu mama ta. dar nu cred ca viata ta e asa. da in fine.

| c0okie a răspuns:

Colegii tai sunt cam idioti sad
de ce fac asta?
cred ca ar fi cazul sa semnalezi asta dirigintelui/dirigintei
si parintilor sa le spui ce simti tu
mama ta e constienta ca nu se poate perfect?
notele sunt de la 1 - 10 ...si oricum cine e eminent?
te sfatuiesc sa te calmezi
o sa rasara soarele si pe strada ta!
fi sigur de asta!
>big grin

| kolcov a răspuns:

Sinucidete

| Lavy_5428 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa fii si tu mai tare si sa nu le permiti chiar atat de multe... Dar asa e perioada asta a adolescentei, trec si eu prin ea... Succes si fi tare! Bye laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez cu mare incredere un glock 9mm si 2 gloate cu cap vidia sa stii o treaba, 3 pahare de jack inainte, apesi pe tragaci, nu o sa simti nimic. tine cont si de un avantaj, o sa fii si tu fericit, si restul de langa tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te culcate si cand te trezesti vei vedea ca visezi,, taicatu e la servici si maicata la bucatarie.

| Rrrr a răspuns:

Nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine, impune-te si arata-le ca nu-ti mai pot face rau

| metrix a răspuns:

Vorbeste cu profesori sau metoda pe care am ales-o eu a fost sa merg la calalta clasa la mine sa nimerit buna si intelegatoare dar ai grija sa nu intri prea tare in grup ca scade succesul la invatatura

| Nicu95 a răspuns:

Nu te lasa ma sa bata joc de tine eu in locu tau leasi da o mama de bataie dar nu in scoala dupa scoala ca daca nu faci nimic vede ca tie frica si se incepe mai mult de tine\! Ascultama!