| oanny91 a întrebat:

Sa va spun o povestioara si as vrea niste sfaturi.Deci mama mea e placata in italia de vreo 9 ani asa.Eu am o relatie cu un baiat de aproape 6 ani.Mama insa ma vrea langa ea la fel si prietenul meu.Am reusit sa ii impac pe aman2 ducandu-ma vara la mama si pe urma restul timpului stand cu prietenul, dar acum numai e bine nici asa.Mama ma cheama si din ce in ce mai des la ea, iar prietenul bineanteles ca se supara.Imi spune mereu ca ma duc vara la ea cand toata lumea se duce la mare, la munte, dar anul asta am facut un test si am impartit vacanta pe din 2 sa vad daca vin acasa mai devreme mergem si colo si colo.Numai ca el are un loc de munca foarte incarcat si nu a fost asa cum spunea el.Adica el e ocupat mai tot timpul.Vine tarziu de la munca si cand viine e obosit si moracanos si numai stiu ce sa fac sa o impac si pe mama si pe el.Adica el merita sa fie impacat? avand in vedere tot ce v-am spus? pana la urma urmii mama e mama si-asa am stat atata timp fara ea langa mine. faza e ca ii iubesc pe amandoi si nu as putea sta fara unul din ei si numai stiu ce sa facsad aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Kat123456 a răspuns:

Ei ce as putea eu sa iti spun este ca mama ta va fi langa tine si te va sprijini si la bine si la rau cand vei avea nevoie. iar prietenul tau daca te iubeste cu adevarat va putea sa inteleaga acest lucru. incearca sa le arati amandurora cat de mult ii iubesti demonstreaza-le asta de exemplu acum ca se apropie craciunul fale un cadou de ex: iubitului tau pregatestei o cina romantica iar cu mama ta mergeti impreuna la cumparaturi. oricum succes

6 răspunsuri:
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Pai mama e mama vorba ta, asa cum ea a fost alaturi de tine frumos ar fi sa fii si tu alaturi de ea, sa dezvoltati o relatie de prietenie, nu numai de mama-fiica happy

In legatura cu iubitul tau, ar trebui sa nu se bage in relatia ta cu mama, atata timp cat iti e doar iubit, parerea mea e ca familia ar trebui teoretic sa fie pe primul loc. Discuta cu el, spune-i ca iti iubesti mama, vrei sa fii si alaturi de ea, incearca sa-i impaci pe amandoi, daca ai posibilitate petrece-ti timpul egal cu amandoi (doar daca ai posibilitati).

Nu ai precizat cati ani ai thinking Daca prietenul tau te iubeste, te va sustine! Incearca sa mergeti si voi in Italia sa va gasiti de lucru aoclo si astfel vei reusi sa-i impaci pe toata lumea happy

| Sallatiny a răspuns:

Du-te si stai cu mama ta cat o mai ai langa tine. La un moment dat tu te vei casatori, vei sta cu acel baiat sau cu altul toata viata. Profita cat mai poti sta cu ea.

| Essence a răspuns:

Iti spun cu toata sinceritatea ca mama este in primul rand prioritatea avand in vedere ce ai afirmat despre prietenul tau.
Este foarte bine ca mergi la ea si in acelasi timp ca ai incercat sa stai si cu el.
Insa e trist faptul ca atunci cand esti prezenta lui, nu se bucura atat de mult de tine pe cat ar fi trebuit : " Numai ca el are un loc de munca foarte incarcat si nu a fost asa cum spunea el.Adica el e ocupat mai tot timpul.Vine tarziu de la munca si cand viine e obosit si moracanos si numai stiu ce sa fac ".
Nu este normal ca fiind acolo pentru el sa fie moracanos si mai mereu prost dispus.
Spune-i asta. Spune-i ca pentru el esti acolo, ca sa fiti impreuna, ca sa il binedispui.
Ar trebui sa se bucure cand te vede stiind ca ai lasat-o pe mama ta pentru el.

Daca il iubesti asa de mult, de ce nu ii propui sa isi gaseasca acelasi loc de munca in Italia. Sa se intereseze macar. Poate poate.
Si ati putea merge amandoi, astfel esti si cu el, si cu mama ta si toata lumea e fericita.
PROPUNE-i!

bye. kiss

| Rox348 a răspuns:

Iubitul tau e genul de baiat cu care vei avea probleme in viata el ar trebui sa fie mai sociabil si sa nu fie morocanos, intotdeauna mama e mai importanta ca mai mult ca mama ta nu te iubeste nimeni pe pamant :X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tu cu acest baiata nu ai nici un viitor, pentru ca viata ta este acolo la Italia, cred ca ar fi mai bine sa pleci acolo, mai tirziu iti va parea bine, cred ca esti tinara si nu trebuie sa te opresti la acest baiat...de la inceput va fi greu insa cu timpul totul se va rormaliza si va fi super, crede-ma asa va fi.

| MeAdrian a răspuns:

Buna.As avea ceva de spus in legatura cu problema ta.Eu zic ca trebuie sa gandesti inainte de a face o alegere. Daca ai planuri pe viitor cu acest baiat...pe langa ca zici ca esti de 6 ani cu el.eu zic sa ramai cu el ca nu se stie niciodata, daca pleci, legatura cu el o sa se piarda cum ee vorba aia -ochii care nu se vad, se uita.Ramai cu el daca tiinetzi intr-adevar unul la celalat.sii in legatura cu mama ta.eu zic ca oricum potii sa ii faci cate o vizita doua oricand. sper ca tziam dat un sfat bunicel. bafta big grin