| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

ieri am facut-o pentru prima oara cu prietenul meu, mama nu stie ca nu mai sunt domnisoara, dar vrea sa se convinga ca sunt ducandu-ma la ginecologie...eu i-am spus ca sunt. ajutati-ma va implor

12 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ce ajutor astepti de fapt de aici? Trebuie sa ii spui adevarul, si sa fii si mai atenta pe viitor, pentru ca am eu asa impresia ca esti cam micuta...

| Cloudless a răspuns:

De ce toate va grabiti spre aceeasi prostie? De cand naiba a face sex e un semn de iubire? Sa mor eu, s-a dus dracului cu totul lumea? Recunoaste ce ai facut, renunta la cretinu care te-a folosit, si mergi mai departe

| Andreeajuliah a răspuns (pentru Cloudless):

Un raspuns genial. Ma bucur ca mai sunt oameni cu creier pe planeta asta!

| Cloudless a răspuns (pentru Andreeajuliah):

E bine ca exista cineva care il intelege!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te ajutam noi? te duci frumos la maica ta si ii spui, mai bine afla asa

| Radu284 a răspuns:

Umm... cea mai buna solutie este sa nu te duci cu ea la ginecolog si gata. Ii spui mamei ca nu accepti asta, si gata.

| pietrean a răspuns:

Avand 16-17 ani, ai considerat ca esti destul de matura si responsabila, ca sa-ti incepi viata sexuala.Acum,trebuie sa infrunti realitatea! Asa cum ai decis sa intretii raporturi sexuale,asa poti lua si decizia,singura sau impreuna cu prietenul tau,sa le spuneti parintilor(vad ca ei doresc sa afle adevarul), ceea ce s-a intamplat. Fara sa mai mergi la medicul ginecolog.
Din moment ce ai mintit,ca ai mai fi virgina,inseamna ca-ti dai seama ca ai facut o greseala,deoarece nu esti destul de matura.Din acest motiv, ai si mintit.
De ce ne ceri noua ajutorul? Ne-ai intrebat pe noi, daca este bine sau rau, sa-ti incepi viata sexuala? Tu ai decis ce sa faci atunci, tu decide ce sa faci acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-ai ai ce face draga. Accepta realitatea si fii responsabila.Nu te speria, nu o sa-ti faca nimic no, tot fiica ei ve-i ramane.Iti va tine o predica si chestii din astea, o sa uite dupa o saptamana...doua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca ai circa 16 ani, trebuie sa stii ca daca nu esti implicata intro cauza penala, nu esti parte dintr-un dosar aflat in cercetare ce are ca obiect o agresiune sexuala, viol etc. medicul ginecolog nu este obligat sa-i spuna mamaei tale daca esti ori nu virgina.

De asemenea exista obligatia medicului sa pastreze confidentialitatea medicala, aceasta incalcata fiind o infractiune penala, prin urmare, ai ceri expres in cabinet, intrucat te consulta fara sa intre si parintii, sa nu divulge nici-un fel de informatie, si fara sa-ti fie teama, ai explici ca te ve indrepta cu plangeri impotriva lui, intrucat ai 16 ani impliniti si legal, poti intretine relatii intime.

Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Mikel26 a răspuns:

Sigura solutie este sa ii spui adevarul, doar in cazul in care nu vrei sa te cosi inapoi...(doar asa pentru a o linistii pe mama ta).

| RazorRZV a răspuns:

Daca te duce la ginecolog o sa afle sigur. Mai bine ii spui adevarul ca sa nu mai irositi bani pe vizita la ginecolog