| CreatzaBắ a întrebat:

Sall, fetele, vreau sa ma ajutati cu cevabatting eyelashes. am fost cu un baiat din sc cateva luni, iar eu eram putin geloasa pe el.Intotdeauna ma astepta ca sa ies de la ore sa ne intalnim sau mai chiulea elhee heesi odata, ploua si am stat in fata blocului la o prietena(ultima data cand am stat impreuna)si cand sa plecam, mi-a dat un sarut de neuitat:X:X.si am plecat.si dupa aceea nu ma mai asteptat, dar mi-a trimis un biletel in care spuea ca vrea sa se desparta de minecrying (l-am citit impreuna cu niste prietene care mi la dat o prietena din clasa de la el)si de cand nu neam mai vz, se uita tot timpul la mine, iar cand eram cu el stateam zi de zi, venea la mine la clasa.
Intr-o zi l-am sunat si l-am intrebat dc ne-am despartzit si mia rasp ca cica as fi prea mik fata de el, dar e dif de 3 ani doar. zilele astea, am aflat ca a intrebat-o pe o fata din cls a5a daca vrea sa fie cu elcryingcrying
Iar la premiera la scoala m-a intrebare daca am 1 leulaughingsi mi-a sp ca si asa n-am unde sai tzin ca aveam rochie.si dupa aceea, am mai stat de vb vreo 5 minbig grin
Sapt vitoare e ziua lui si ns ce sa ii zic.cum sa fac sa ma impac cu el?

PLEASE HELP ME! Dau fundita pentru cel/cea ce ma ajutahappy

Răspuns Câştigător
| Irmmma a răspuns:

Cati ani ai?
Intreaba'l daca te place pe bune...sau isi bate joc de tine. Daca se comporta asa cu tine(vb cu tine doar cand are chef sau altceva)lasa'l in pace nu-l mai stresa.Mai sunt baieti. Fa'i in ciuda.Intalneste'te si cu alti baietisi o sa mearga iti zic eu(proprie experienta)winking
Dai funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| atianin a răspuns:

Ignora-l daca mai este interesat de tine iti va aminti ca este ziua lui si te va invita. Daca nu, nu te duce neinvitata si nu ii bate apropouri.

| Emena a răspuns:

Tu cati ani ai? Cum sa te impaci cu el? ti-a cerut asta? nu. si ai zis ca e cu una din clasa a 5-a (e pedofil big grin ) si oricum. motivul pe care ti l-a dat.ca esti prea mica. daca tu esti prea mica.aia din a 5-a e de varsta lui nu? oh go on. cred ca ar trebui sa il lasi in pace.

| christinutza a răspuns:

Diferenta de varsta dintre voi nu ar trebui sa fie o problema. Poate tu esti prea insistenta, fara sa-ti dai seama, si asta il sperie.Multi baieti se indeparteaza de o relatie atunci cand simt ca sunt "sufocati". Daca si el ar tine la tine asa cum tii tu, ar trebui sa existe o cale de impacare, dar daca el te evita incearca sa-l uiti si sa treci peste cat mai repede.

| Icsulets a răspuns:

Daca u esti mik pentru el. fata respectiva(din a5`a nu`i mik?/laughing. Inseamna ca faza cu diferenta d ani era doar o minciuna. Poate ca daca ii zici tot ce simti pentru el isi va deschide ochii. cu toate ca e greu d crezut asa ceva l un baiat. rolling eyes. fa`l sa creada ca tii cu adevarat la el.happy

| gagaangel a răspuns:

Buna
daca se comporta asa poate ca ceva la impins sa faca asta daca a incercat sa mai vb cu tine e bine inseamna ca nu regreta si ca te vrea langa el daca e ziua lui poti sa ii iei un cadou sa te imbraci super dragut si sa te duci la el sa ii dai cadoul va fi uimit de gest sil va aprecia trebuie sa vb cu el si sa clarificatzi problema, intreaba-l daca simte ceva pentru tine sau daca mai vrea sa stea cu tine urmarestei reactia si figura ca sa-ti dais eama cei in sufletul lui
bafta...:X:X:X:X::X:Xlove struck

| Aly07 a răspuns:

Dragostea nu ar trebui sa tina cont de nimic ( varsta, religie, etnie etc. ) daca el a spus ca estiprea mica inseamna ca ori e un idiot ori isi bat joc de el colegii lui si ii este rusine, dar chiar daca este asa in dragoste trebuie sa induri rautatzile ceea ce el nu stiu daca e kpabil. Eu spun ca o sa iti gasestialt baiat care te merita, dar daca u simti ca te iubeste si vrei sa te impaci cu el este alegerea ta.
Bafta happy.