| Elevu53 a întrebat:

Sal, TPU! Am observat ca colegii mei de clasa isi cauta "perechile", dar eu nu inteleg sensul acestor relatii care se rezuma doar la citeva mesaje pe fb si niste plibari in parc, cind nu au nici un sentiment unul fata de altul. Imi puteti da o explicatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, in pauzele scolare cei care nu sunt intro relatie sunt pusi adesea la colturi ca fiind ciudati, ca se masturbeaza etc.

De asemenea, unele perechi lipsite de educatie, se saruta de fata cu cei singuri, se mangaie de fata cu cei fara relatii, si astfel apare frustrarea.

Unele dintre aceste relatii, daca se pot numi asa, sunt incepute fortat din lipsa de iubire si afectiune in familie si de care duc lipsa, in cazul unora, in cazul altora pentru ca n-au cu cine sa vorbeasca in pauze, caci s-au format grupuri de smecheri si smechere, restul fiind considerati fraieri si neimportanti.

Altii insa, pornesc ca orbii de dragul lumii, dar mai in spate sunt unii care cauta doar sex.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este ca si la armata, ce rost au toate instructiile si exercitiile armate? Formeaza soldatul, astfel ca in caz de razboi, sa stie ce are de facut, chiar si in momentele cele mai teribile.
Copii devin adolescenti, dupa jucariile din copilarie incep sa fie interesati de alte "jucarii", si incepe antrenamentul pentru viata de adult. Cine nu trece prin acest antrenament, risca sa piarda mult mai tarziu, ani din viata sa fie casatorit cu o persoana cu care nu este compatibil, sa ajunga apoi la divort. Sau sa nu reuseasca sa se integreze in colectiv, sa nu reuseasca sa-si gaseasca prietena, un inadaptat social.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit, nici ei nu inteleg sensul, doar se lasa purtati de moda.