| VladGH a întrebat:

Salut, sunt din RM si imi puteti explica si mie ce inseamna COLOCAR la voi. Parca ii inteleg sensul dar astept de la voi o explicatie mai buna.winking

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ma eu nu stiu ce inseamna colocar in romana (probabil alt taranism) dar in spaniola inseamna a pune.

| VladGH explică (pentru Danzell):

Am vazut o multime de comentarii ( pe youtube de exemplu) unde romanii se injura si folosesc des cuvintul "colocare" laughing

| Danzell a răspuns (pentru VladGH):

A probabil ca s-au plictisit de cocalar asa ca l-au transformat in colocar laughing

| VladGH explică (pentru Danzell):

Dar cocalar ce inseamna?

| Danzell a răspuns (pentru VladGH):

Habar n-am

| VladGH explică (pentru Danzell):

Oricum mersi pentru efort.