| Natty1403 a întrebat:

Sal TPU, mama mea pleaca cu sora mea in Anglia si a zis ca ma lasa aici un an, sa vada cum e acolo. Asa. Eu acum trec a 10 a si am 16 ani, iar la anul trec a 11 a si o sa am 17 ani.
Nu o sa stau singura, o sa stau cu una din matusi care se muta la noi.
Faza e ca eu as vrea sa raman aici pana termin a 12 a pentru ca sunt anii astia frumosi din adolescenta si nici nu vreau sa ma complic cu scoala acolo ca o sa fie tarziu pentru mine.
Ea nu mi-a zis ca nu ma lasa sa stau si restul anilor, si as vrea sa deschid un subiect cu ea despre asta, dar imi e frica. Adica nu mai sunt asa mica si nici la anul nu o sa fiu.

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

E prea devreme sa iti faci griji. Ai un intreg in care poti sa-i spui ca vrei sa termini scoala aici. Poate si ea se gandeste la acelasi lucru. Sau poate nu le place acolo si se intorc.

| untu a răspuns:

Spune-i si explica-i ca trebuie sa termini neaparat clasa a-12-a si o sa dai examenul de bacalaureat, iei diploma si apoi o sa mergi cu mama ta in Anglia si acolo poti sa gasesti ceva de lucru! O sa te inteleaga foarte bine!

| Adiadictie a răspuns:

Esti norocoasa.