| darkglass a întrebat:

happytrec prin ceva schimbari perioada asta prietenul meu trebuia sa mearga la facultate anul trecut dar a ramas cu mine si s-a inscris la fara frecventa la drept, a stat un an cu mine(ma refer in oras)si s-a purtat foarte frumos cu mine, avea grija mereu de mine iar eu am tot insistat sa se duca sa faca si o fac, la zi fiindca e pacatt sa stea asa si sa piarda anii astia din cauza mea si apoi si eu termin liceul in 2 ani si plec si atunci el ce face? asa ca el s-a gandit si a acceptat iar mie imi pare rau ca i-am propus si am insistatsadnu vreau sa raman singura el e persoana pe care ma bazez, comunicam, vorbim mereui cer parerea, el nu prea vorbeste despre el mai mult eu.Chestia e ca nu vreau sa plecesado sa raman singura(eu stau la internat in oras aici si el e din acest oras eu nu, mi-e frica sa nu isi gaseasca acolo(la cluj)pe altcineva sau sa se schimbe si sa uite de existenta mea, ce as putea face? nu as mai vrea sa plece dar nu pot fi atat de egoista nu vreau sa-l pierd

1 răspuns:
| Atzumy98 a răspuns:

Daca te iubeste nu o sa isi faca alta iubita te asigur! sa incepem (pornim logica mea de aur rolling on the floor )sa examinam. dupa cum ai scris mai sus pe randul 3, 4, 5 el a ramas cu tine de buna voie si nesilit de nimeni,bon inseamna ca tine la tine, la randul 8, 9 ne-ai explicat ca pana la urma a acceptat,deducem ca a acceptat cu greu(inseamna ca nu prea vroia dar hai ca pentru tine s-a dus happy ) sa uite de existenta ta? daca ar uita de existenta ta inseamna ca tea inselat, dar eu nu cred! sa fi egoista? se pare ca nu ai incredere in tine si nu sti ce vrei, trebuia sa te gandesti bine dar inseamna ca ii doresti binele, marele final: nu vrei sa il pierzi... u il iubesti si el pe tine de asemenea! concluzia : stai linistita ca nu o sa te insele u tine legatura cu el si asta e tot! sper ca te-am ajutat. rolling on the floor