| Annastasia a întrebat:

Am o problema cu sora mea mai mica.Azi,am mers sa o i-au de la scoala cand am iesit de la ore,dar de data asta am mers cu prietenul meu,ceea ce,cred eu, a suparat-o deoarece nu a mai vorbit cu mine toata ziua.Nu stiu de ce s-a suparat atat de tare,vreau sa spun ca, asta a fost singura data cand am fost sa o i-au de la scoala cu cineva. Ultima data cand a fost suparata a fost atunci cand a murit mama,iar de atunci nu a mai fost suparata.L-as ruga pe tata sa vorbeasca cu ea dar tata este doar o data pe saptamana acasa, iar asta a fost miercuri.Nu pot astepta pana miercuri ca sa vorbeasca cu mine,macar de as sti de ce este suparata. Daca as sti m-as putea gandi cum sa o inveselesc...voi ce credeti? daca aveti frati mai mici de unde stiti de ce sunt suparati? sau daca nu aveti,ajutati-ma macar sa imi dau seama de ce este asa suparata(nu o sa pot sa ma obisnuiesc ca ea sa nu mai vorbeasca cu mine, chiar vreau sa aflu ce este cu ea )
dau funda happy

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

L-a perceput ca pe un intrus intre voi doua si a asociat aparitia lui cu pierderea ta, stai de vorba spune-i ce importanta este ea in viata ta cat de mult o iubesti si ca nu o sa va desparta nimeni, daca accepta iesiti toti trei in parc la distractie faceti ceva placut impreuna ca sa accepte si pe prietenul tau.

6 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Cel mai bun mod de a acţiona în aşa sitauţii este să porţi o discuţie sinceră şi amabilă. Asta te poate ajuta să înţelegi ce s-a întâmplat cu sora ta.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca e micuta de ani si inca nu intelege treaba cu relatiile e de inteles. E geloasa si te vrea numai pentru ea. Oricum intreab-o de ce e suparata roag-o sa fie sincera cu tine pentru ca tu chiar iti doresti sa stii cu ce ai gresit. Daca o sa vada ca esti sincera cu ea, va fi si ea sincera cu tine..asa sunt copii. Vorbeste deschis si serios cu ea dar fara sa folosesti un ton dur happy puteti merge la o cofetarie sa vorbesti cu ea despre asta happy

| Ingerasulinocent a răspuns:

Te-ai gandit ca recent, probabil s-a indragostit de cineva si brusc i s-a frant inimioara ei de copil. Cand te-a mai vazut ca ai venit cu iubitul tau, iti dai seama ce greu a fost pentru ea. Poate nu vrea sa vorbeasca despre asta. Roag-o sa fiti sincere una cu alta, dar mai intai da-i o inghetata Big Milk, sau o ciocolata Milka cu alune.

| baleabianca a răspuns:

Păi eu cred că se simte neglijată într-un fel de tine sau mai pe româneşte e geloasă pe iubitul tău

| Catalina_Cristina_1998 a răspuns:

Si eu sunt sora mai mica... odata fratele meu a venit cu o prietena si m-am simtit lasata pe din-afara. pur si simplu, asa. spune-i ca prietenul tau e un nimeni pentru tine (zici si tu asa ). spune-i ca ea e,, cea mai mare comoara pentru tine,, funda?

| vasytavy a răspuns:

Hmm. Poate ca ea nu s-a simtit bine cand ai venit cu prietenul tau, poate ca ii placea de el si ii era rusine. apropo, condoleante happy

Fundasmug?