| ViKTøR_7806 a întrebat:

Hej TPU! Sunt nou in comunitate. Iata ce s-a intamplat.Ieri am vorbit intr-o conferinta cu cativa colegi noi, si baieti doi la numar ma tot intrebau ce parere am despre o fata (cea din conferinta) si tot ma intrebau intr-una. Eu nu stiam ce sa zic deoarece era si fata despre care ma intrebau si cred ca astepta si ea ce sa zic. Si la un moment dat ea a zis sa nu mai schimb subiectu pentru ca eu tot o lungeam vorba si deviam de la ce ma intrebau. Iar dupa aceea a iesit din conferinta si cred ca s-a suparat pe mine pentru ca nu a mai vorbit cu mine. Nici unul dintre ei. Si cand am intrebat-o cui i-a venit ideea asta a zis ca nu ii pasa desi ea astepta un raspuns. Si as vrea sa ma ajutati. nu stiu ce sa ii spun sa nu mai fie suparata cum sa o inveselesc sau ceva de genu. Eu nu stiu cum sa procedez pentru ca am fost preocupat cu scoala si nu cu fetele ca doar mai am timp big grin Fundita pentru cel mai bun raspuns dar prima data trebuie sa imi spuneti cum sa o dau ca nu stiu big grin astept raspunsurile voastre. Numai bine!

Răspuns Câştigător
| NoUseForAName a răspuns:

Pentru inceput, mergi la ea si ii spui ca te vrei sa revansezi si o scoti la un suc.

Daca accepta ii spui adevarul despre ce parere ai avut si ai despre ea inca de la conferinta sau chiar inainte de conferinta.
Spune-i adevarul si fa-o sa se simta importanta.
Spune-i ca iti place sa petreci timpul cu ea.

Daca te refuza prima data e ok, nu insisti nu faci nimic insa urmatoarea zi sau peste 2 zile cand te intalnesti cu ea invit-o iar, daca si atunci te refuza, nu o mai invita si ai sa vezi ca vine ea la tine singura.

Sper ca te-am ajutat.