| catelusa a întrebat:

O sa incep cu inceputul:am ramas fara voce si mama a zis ca nu trebuie sa vorbesc macar o zi, asa ca i-am scris un bilet in care i-am zis ca nu pot sa vorbesc :-) si..ca am o sora rea care nu vrea sa imi dea tablita ei sa scriu pe ea :-) mama doar a ras, insa sora mea de 8 ani a citit si s-a suparat rau pe mine si s-a bagat in pat si a adormit. Imi pare rau ca s-a suparat pe mine ca eu am zis doar asa ca mi-a venit pe moment eu o iubesc foarte tare si nu suport ideea ca ea e suparata pe mine. Asa, eu sunt bolnava deci stau acasa maine, iar ea are scoala de la 8 la 12, pleaca la 7:30 cu mama si se intoarce pe la 12:20 cu bunica. Vreau sa ii fac o surpriza foarte mare ca sa imi cer scuze, vreau sa ii fac o casa de papusi mare, din carton, lemn, orice. Aveti vreo idee? Trebuie sa se faca repede, adica o pot ruga pe bunica sa se mai plimbe cu ea sa vina pe la 14, dar... si nu trebuie sa fie decat foarte mare si cu multe camere (nu foarte mare, cam de 40 cm inaltime). Ea nu o va folosi pentru papusi oricum nici nu are...ea are o colectie mare de littlest pet shop (136 de animalute) si vrea sa le faca un orasel. Si m-am gandit la tot felul de chestii: sa punem orasul pe o bucata de lemn mare si sa facem parc, mare pentru animalele acvatice, jungla, desert, polul nord, sud :-), gradinita, scoala, statie de autobuz, taxi, si un hotel mare pe care trebuie sa il construiesc pentru ca este singurul pe care nu il avem. Ca sciala si gradinita vom folosi o casuta pe care sm favut-o pentru un proiect la scoala insa e prea mica pentru a fi o casa si vreau sa i-o fac eu maine. Nici nu pot dormi gandindu-ma ca e suparata pe mine. Asa ca, daca aveti vreun tutorial de facut casute pentru papusi mari, gen american girl, va rog ajutati-ma! Multumesc ca ati citit si va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Uite aici cate ceva:
http://www.youtube.com/watch?v=ySpH--Rw2kU
http://www.youtube.com/watch?v=EoOAgYo8rqM
http://www.youtube.com/watch?v=Af48cqol0w8
Nu par foarte rezistente casutele, avand in vedere ca sunt din carton si ca vrei sa faci casa pentru littlest pets, care sunt destul de micute.
Sper sa te ajute si spor la treaba!

| florinn14 a răspuns:

Ce dragut...