| MoOmOshIkA a întrebat:

SallTPU! am si eu o intrebare. Cum as putea sa ma inteleg mai bine cu sora mea? Eu am 13 ani, iar sora mea 9 ani.Eu incerc sa-i explic cei mai bine dar ea nu ma asculta deloc, imi zice cuvinte urite...imi raspunde inapoi.

3 răspunsuri:
| NoobOrPro a răspuns:

Haha asa am si eu pe soramea, ca sa ma inteleg mai bine cu ea o mai santajez, sau are un animalut preferat(webkinz) si ii mai arat trucuri cu animalutul(tumbe, rotiri, cum ii merge pe picior).

| littleblackgirl a răspuns:

Joaca-te cu ea, si atunci cand iti raspunde sa nu incepi sa tipi la ea. Explica-i frumos ca un astfel de limbaj nu este frumos pentru o fetita ca ea, si ca nu va avea prieteni daca va continua sa vorbeasca urat cu cei din jurul ei.
Cand ai timp, joaca-te cu ea, si daca te-ai plictisit, procedeaza la fel, explica-i frumos ca esti obosita si ca ai vrea sa te odihnesti si tu putin, ca mai ai si scoala si ca te vei juca cu ea mai tarziu.

| luminita1234 a răspuns:

Eu am 10 ani si am o sora are se poarta foarte urat cu mine de aceea eu imi doresc sa o schimb cu orice alta sora de pe planeta asta...eu zi ca tu sa te joci cu ea si sa ii areti ca esti o sora minunata...adica cea mai buna sora de pe lumea asta.
Sper ca ti-am fost de ajutor big grin