| Doarunaltutilizator a întrebat:

Intrebarea asta e mai mult pentru fete dar si baietii pot raspunde.
M-am intrebat mereu ce poate fii in capul unei fete,ce gandeste ea,ce-i place si ce nu sa incerc sa le inteleg mai bine,eu nu le inteleg chiar deloc,sunt fiinte greu de inteles, de-a dreptul excentrice.
Cine poate sa imi raspunda la intrebare?
Si voi v-ati intrebat acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu, Octavian, femeia nu.i o criptograma.Si chiar de ar fi, cineva tot s.ar gasi sa o descifreze. Cert este ca noi, femeile, gandim altfel, iubim altfel, traim altfel.Singura "unelta"necesara este RABDAREA, insa rabdarea este semnul maturitatii, Octavian, si cei mai multi dintre cei dornici sa desifreze femeia, renunta mult prea devreme.De ce? Pentru ca nu s.au maturizat.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca inteleg ce vrei sa-mi spui ce are de a face maturizarea cu subiectul asta?
Tu vrei sa-mi spui ca un pas ar fi acela sa am rabdare ca sa ma maturizez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Eu ti.am dat unealta, faci ce vrei cu ea.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu iti bate capul, nu stii vorba aia ° nu e niciodata vina femeii° asta se aplica la tot ce a spus ea.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Bine,mersi pentru ce ai spus, o sa tin cont.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate, la ce te referi prin:

"Cert este ca noi, femeile, gandim altfel, iubim altfel, traim altfel"

Apropo

" si cei mai multi dintre cei dornici sa desifreze femeia, renunta mult prea devreme.De ce? Pentru ca nu s.au maturizat."
Sau pentru că sunt prea maturi ca să își piardă timpul cu o lunatică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Voi dezvolta, desigur.Asadar,femeile gandesc altfel:studiile au aratat ca, creierul femeii este ca un ghem de fire, toate interconectate intre ele, ca reteaua de internet si totul merge pe baza de energie-numita sentiment.
Creierul barbatului este alcatuit din mai multe cutii, cate o cutie pentru fiecare lucru, iar aceste cutii nu se ating. Femeia este programata genetic sa fie multitasking, pe cand barbatul nu poate face decat un singur lucru.De exemplu, noi putem sa mestecam in mancare, sa vorbim la telefon, sa rasfoim o revista...toate in acelasi timp.Voi, barbatii, se pare ca nu. Exceptie ar fi facut Napoleon.
Aici am mai fi putut vorbi si despre diferentele structurale ale creierului, insa..alta data.
Femeile iubesc diferit:tot studiile arata ca, chiar inainte de a incepe vorbirea, fetele reusesc sa identifice mai usor decat barbatii continutul emotional al cuvantului. Exprimarea sentimentelor nu este pentru barbati.Sunt rare cazurile in care barbatii isi exteriorizeaza sentimentele.In ceea ce priveste sexul-barbatii sunt mai axati in general pe act, nu pe romantism cum sunt femeile.
Femeile isi doresc ca partenerul lor sa le fie mai tot timpul prin preajma, barbatii-orice altceva.Si lista continua.
Femeile traiesc altfel:Femeile sunt mai prudente decat barbatii, isi asuma mai putine riscuri.
Exista si o diferenta in procesul de imbatranire a sistemului imunitar intre femei si barbati. Femeile au mai mult estrogen, acest lucru protejandu-le de boli.
Asadar, ai nevoie de timp pentru a intelege toate astea.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

EU mi le exteriorizez mereu laughing Dar ce studii sunt astea miss, tot alea care zic că dacă ești logic scrii cu mâna dreaptă? Dar ia verifică tu natura romantică, stilurile romantice și 80, poate 90% reprezentanți sunt bărbați(și de aici cade și cu exprimarea sentimentelor). Mie în ziua de azi mi se pare la general total pe dos de cum le zici, bărbații sunt cei care fac gesturi romantice, iar fetele sunt cele care trebuie să fie cucerite. Nu ele sunt cu exprimatul sentimentelor, deci pe dos dacă ziceai poate erai mai aproape de adevăr dar tot spuneam că generalizezi.
Eu am o iubită pe care o doresc mereu prin preajmă și sunt bărbat și nu ai idee câți suntem care avem nevoie de iubitele noastre lângă noi. Sunt de asemenea și multe femei independente și numărul lor a crescut mult.
Cât despre boli să îmi zici asta când vei fi bolnavă. Ai multe informații aberante. Studiile alea decente ne spun că în cea mai mare parte(să zicem cam 60-70%) poate fi cum spui dar de asemenea la mulți bărbați și femei s-a constatat că pot deține foarte ușor atât caracteristici generale pe care le deține sexul opus cât și invers. De aceea nu e bine să generalizezi, chiar dacă suntem bărbați sau femei să ne bagi pe toți în aceeași oală în funcție de sex când suntem atât de diferiți e imatur și prostește.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

O,doamne! Macar m.ai facut sa zambesc.Nu stiu eu in ce lume iti vanturi tu fundul, insa nu seamana cu lumea mea.Sanatate!

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

În lumea reală și se vede că aberezi. Eu sunt bărbat, nu m-am regăsit nici în 30% din ce ai spus tu acolo, îmi pare rău dar poate lumea ta este doar în capul tău. Amuzant e faptul că un om generalizează într-un mod atât de stupid și se așteaptă să aibă dreptate judecând trăirile și viața unui om după sex. Absolut penibil.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

De aia există misogini și misandre, merg exact pe gândirea ta și judecă idiot anumite aspecte. Nu ești destul de mare ca să nu îți dai seama că fiecare om e diferit în felul lui?

40 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu ele ce gandesc si ce vor. Darmite sa stim noi, ca barbati.

| Doarunaltutilizator explică (pentru darrio2007):

Ai dreptate darrio, nu o intlegem vreodata fetele noi ca baieti daca nici ele nu stiu ce vor.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nici eu nu am inteles rolling on the floor.

| RAY a răspuns:

Fi serios multi din noi nu ne cunoastem nici macar pe noi dar pe alti, eu personal nu ma inteleg pai cum sa inteleg pe alti daca pe mine nu ma inteleg? plus ca faci o mare generalizare, si mie imi plac putine chesti dar poate tie nu isi place si na suntem barbati si atunci mai vb de fete, omul e o fiinta complexa, unicata, fiecare e diferit indiferent de sex, dar noi avem tipare ca ne ajuta sa supravetuim dar sunt irationale, ce m-as bucura sa stiu ce imi place

| Drimmero a răspuns:

Ca baiat nu poti niciodata sa spui ceea ce-si doreste o fata, pentru ca nu ai cum, fata este cea mai neinteleasa fiinta!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Asa e cea mai neinteleasa fiinta.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

''Ce-ti cere femeia, nu-ti cere nimenea'', era o vorba. D-aia le iubim noi pe ele, pentru ca sunt enigmatice, nu?/

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Enigmatice adica pline de mistere la asta te referi?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este simplu. Nu mai pune la sufletwinking
Nu trebuie sa intelegi asta. Gandurile unei fete se simt. Asta conteaza. Daca e bine e bine. Nu trebuie sa intelegi exact de ce face asta.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

°Gandurile unei fete se simt° Poet te faci Bogdane laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Stiu. Dupa mi-am dat seama ca am scris asta laughing

| T0T a răspuns:

Femeia e om. Femeii îi place să pară complicată sau se complică singură, rareori găsești o femeie cu adevărat complicată. Dacă găsești o femeie care va fi deschisă față de tine îți vei schimba cu totul mentalitatea asta.

| Doarunaltutilizator explică (pentru T0T):

Poate,poate ar trebui sa caut mai bine, n-ai de unde sa stii ce ar putea fi.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut iar! big grin

Dar ce e in capul unui baiat/barbat intelegi? Sau in capul unui copil? Sau al unui batran?

| LoveSleep a răspuns:

Majoritatea se gândesc la mine.
Mister elucidat.
Alte întrebări?

| WaterDrop a răspuns:

Tocmai pentru ca nu trebuie sa le intelegi ci sa le iubesti.Au incercat cateva persoane sa faca ce incerci tu acum, si au innebunit.

| Doarunaltutilizator explică (pentru WaterDrop):

Un lucru e clar frate si acela e ca fetele sunt complicate.

| WaterDrop a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Chiar deloc happy Cand vei mai creste vei vedea ca nu se compara deloc cu un cub rubic.

| Doarunaltutilizator explică (pentru WaterDrop):

Am 15 ani.
Cred ca sunt destul de mare.

| WaterDrop a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mai ai multe de invatat tinere padawan! laughing

| Doarunaltutilizator explică (pentru WaterDrop):

Padawhat?

| WaterDrop a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Serios? Nu ai vazut niciodata Star Wars? In ce lume am ajuns sa traim sad

| UnBroken2016 a răspuns (pentru WaterDrop):

Iti dai seama nenorocire. Lasa razboaiele, ca murim de foame sau saraci chiar daca muncim de numai putem, iti dai seama nenorocire ca nu stie un copil un anumit film. A dracu viata asta sad

| Doarunaltutilizator explică (pentru WaterDrop):

Nu-s fan Star Wars.

| WaterDrop a răspuns (pentru UnBroken2016):

Singura nenorocire aici este faptul ca nu esti capabil sa depistezi o ironie happy. Pune mana pe o carte si o seara placuta.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru WaterDrop):

Scuza prostului. Cand e prins cu mata in sac hop ° e la misto°. Copil copac. La fel si tie

| UnBroken2016 a răspuns:

De pe la varsta ta am fost invatat sa nu imi bat capul cu intrebari atat de idioate. Vrei sa stii de ce? Uite raspunsul lui UtilizatorNouPeSite. De ce oare cei care fac ce vor ea sunt tot depresivii aia care posteaza zilnic ca fetele ii baga in friend zone sau le dau papucii pentru altii. Oamenii sunt ciudati, in special genul feminin. Nu stiu niciodata ce vor si idiot sa fii sa incerci sa le intelegi ca nici ele nu sunt in stare de asa ceva. NU o zic ca o insulta, e doar ce am vazut pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul este evident simplu(dar si nitel simplificat).
Ce dorim (noi fetele)?
Un baiat pe care sa-l iubim(pentru asta trebuie sa aiba anumite calitati) si care sa ne ofere la randui dragoste sincera, respect, siguranta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc pentru fundita! Este prima, o voi inrăma.