| anonim_4396 a întrebat:

Sallz TPU. O sa incep cu intrebarile.

1. Fratemiu mai mare
Sallz fratele meu mai mare se poarta urat cu mine, ma injura, ma bate, ma face sa innebunesc(la propriu) nu vrea sa jucam jocuti cu toate ca-s sau nu 18+ avem diferenta de 4 ani. Eu am 10 el are 14. De fiecare data cand ma enerveaza mama da mereu vina pe mine ca tip. Sa nu punem si 2! Ce sa fac sa fie un frate bun? Ps e frate vitreg si singurul lucru pe care il avem in comun este ca amandoi respiram, traim, mancam ba chiar nici ca ne spalam pe dinti...bleach!

2. Familia
Nimenia din familie nu ma iubeste fratele meu mai mic imi calca pe urme: mereu nervos si obsedat de jocuri. Dar eu m-am schimbat.ps mai vorbesc de schimbare la 3. Nu avem traditii in familie decat ca duminica in vacanta mergem la peste. Cand am impodobit bradul era ca o povara. Nu l-am impodobit decat eu si mama si nici macar nu am cantat o brad frumos. Daca le spun ceva in legatura cu asta ma ignora. Ce sa fac sa avem o famile normala?

3. Prietenii
Prietenii mei. nu sunt prieteni: am doar vreo 4 pe care ii cunosc cel mai bine. Primul m-a ignora si loveste mereu. Sa nu pun ca stie kuan-chi-do. Al doilea seamana cu grasu din jocu outlast. Cam asa da si in mine si cand il enervez ma injura ca un tanc de 2 ani. Eu nu-s lift sa ma cobor la srandardele lui. Pe al treilea il cunosc de la gradinita. Eram cei mai buni prieteni dar acuma zice cal stresez. El e singuru care seamana cu mine caci si el joaca outlast, minecraft, lofl ba chiar de la el mi-a venit inspiratia sa creez firegamingro. Toti ma cred ca clownul de la cls 1 2 3 semestru 1cls 4. Cum sa le dovedesc ca m-am schimbat? Al patrulea mai da cu sutun mine da mi se pare ca asa isi arata el afectiunea.

4. tata ziua dorm
In ore dorm si noaptea dorm maxim 8 ore. Cam pierd timpu si incep sa-mi fac temele la 8 seara si termina la 11 si adorm la 12:00. Cum sa nu ma culc la ora asta da sa am timp sa ma distrez.

5.
De ce exista toata planeta si tot. Adica cu sau fara planete nu prea mi se pare ceva diferit.

2 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Fratele tău mai mare are alte preocupări la 14 ani, crede-mă, nu cred că se mai joacă ce te joci tu.
În plus, dacă vrei prieteni, mergi în parc, plimbă-te cu părinții, și așa vei cunoaște copii noi cu care poți lega prietenii.
Cel mai bine ar fi să vorbești cu mama ta despre ce ți se întâmplă, nu să ții în tine.
Noroc.

| eAnne a răspuns:

Ai nevoie de un pshiolog, nu o lua in nume de rau deoarece nu este! happy