| QN_Deea_1980 a întrebat:

Salut.Am 13 ani si imi iau bateie de la mama mereu chiar daca iau o nota mica ..Eu ascund cand iau o nota mica deoarece imi e frica sa ma bata.Am facut ceva gresit iar tata nu mai vorbeste cu mine de 3 zile si a zis ca nu mai are ce vb cu mine.Va rog.Un sfat? Nu Stiu cum nu pot sa invat la fel de bine ca altii am 4, 6,7.8,10,9

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa pui mana si sa inveti, ca sa nu mai iei note mici?
Poti sa inveti daca renunti la joaca pe telefon, PC sau tableta, ca timpul ala este pierdut, de aceea nu poti sa inveti.

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa iti axezi viata si mintea doar pe scoala ca altfel ai lua-o razna.
Incearca sa menti macar notele de 6 si sa ii explici maicati ca nu ai de unde mai mult

| xerxes1 a răspuns:

Ai niste parinti idioti.Imi pare rau pentru tine.

| FaraNumePls a răspuns:

Pai ce ai făcut așa rău? Părinții tăi îți vor binele, de aceea sunt mai rai.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ai note bune, ai parinti exigenti. Sfat:" nu'ti mai ascunde notele, poate de asta se supara pe tine, spune-le direct, bai am luat un 4 asta e, il indrept eu".

| Rockerrockin a răspuns:

Am trecut prin aceeasi perioada ca tine...Nu ai ce sa faci, fii pozitiva si nu pune la suflet.Intr-o zi o sa fie totul bine happy pana atunci sa ne auzim cu bine!
Sa nu ai ganduri suicidale, si fii tu orice se intampla, e singura optiune.