| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un timp de 5-6 luni în care am vorbit cu o fata și ne plăcea reciproc (asta acum aproape 2 ani)
Dupa ce nu am mai vorbit deloc cu ea, și-a făcut alți prieteni și vorbea cu ei(ma baga și pe mine în seama când ne vedeam, nu ne ocoleam și chiar ne salutam, la fel și în momentul de fata, chiar dacă are prieten)
De atunci, chiar dacă nu mai vorbesc cu ea si nu ma mai interesează dacă vor mai exista șanse sa fim împreună, ma gândesc la ea timp de 1-2 minute în fiecare zi din cauza subiectelor la care ma gândesc, chiar dacă nu vreau sa ma mai gândesc la ealaughing
As putea face ceva sa nu îmi mai vina în minte atât de des?
Alte detalii: nu am cel mai bun prieten/grup de prieteni.
Vârstă: 15 ani (da, știu, e o vârstă mica, dar oricui, la orice vârstă, i se poate declanșa sentimentul de iubire fata de alta persoana).
Ea e o fata destul de frumoasa, la fel și eu (da, știu ca suna a narcisism, dar fetele îmi spun ca sunt frumoshappy )
Daca mai aveți nevoie de detalii, aștept întrebări.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E normal să-ți mai amintești de ea, va fi așa până vei găsi pe altcineva să-ți atragă atenția

| siriusblack98 a răspuns (pentru Adry05):

Adry, și eu mă gândesc uneori la una dintre foste. Nu vrei să-mi atragi tu puțin antenția ca să mi-o scot din cap? big grin
@ICupidon, tu ia și notează aici lecții de agățat că tot sunt gratuite.

| Adry05 a răspuns (pentru siriusblack98):

Hai că am râs așa de dimineață, mersi laughing)

| NarcisIfrim a răspuns:

Nu timpul vindeca problema asta ci persoanele pe care le intalnesti.
Ai 15 ani, acum e inceputul pentru tine.Incepe sa cunosti diverse persoane, cat mai multe, sa vezi cum o sa uiti.

| SetYourselfFree a răspuns:

Capul sus! Doar stii vorba aia:timpul vindeca rănile!
Ce ai putea face sa nu te mai gândesti asa mult la ea? ai putea sa încerci sa te preocupi mai mult de scoala si sa înveți mai mult, pentru ca asta e prioritatea ta acum.Stiu,poate nu e cel mai "cool"lucru pe care poti sa il facu, dar cu siguranță e cel mai înțelept.Multa bafta!