| imfromforungnam93 a întrebat:

Salut, si Buna! Am si eu o problema...De la inceputul clasei a 9-a respectiv anul acesta m-am indragostit de o fata tot de a 9-a, i-am cerut id-ul pe hi5, mi l-a dat am vorbit pe mess, la scoala ne salutam, mai vorbam asa rareori, ma rog au trecut vreo 2 luni ea era cu un baiat s-au desparit am stat o vreme si iar am inceput sa vorbim, tot asa i-am daruit si o floare, parea impresionata, asta acum 2 luni, si tot asa am vorbit, pana i-am spus ca o plac si ce credeti? ea mi-a spus sentimentul nu-i reciproc, si fix a 2-a scria pe facebook, ca are o relatie cu unu, inebuneam cand ii vedeam la scoala ^^ acum s-au despartit, oricum se termina scoala in curand si nu am ce face, oricum nu cred ca am sanse, chestia e ca de un an aproape tot o plac, chiar daca a fost cu acel baiat, ce credeti?, sa nu ma mai gandesc la ea? sau?

4 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Daca tu simti in sufletul tau ca nu ai sanse incearca sa iti iei gandul de la ea si sa iti vezi de viata! sunt destule fetite dragalase in Romania, prea multe cateodata! Din gesturile si comportamentul pe care l-ai avut fata de ea era de inteles ca o placi; si daca era de acord sa fiti impreuna, raspundea afirmativ! asta e parere mea! sa iti vezi de viata in continuare si sa stii un lucru: " Ce este pentru tine este pus deoparte"! succes si sa stii ca ma cheama tot valentin ca si pe tine!

| BAIATUL a răspuns:

Bai fratelo si mie imi place de o fata de la inceputul anului si nu a vruts a sta cu mine mi-a zis ca nu vrea sa isi faca un prieten acum dar imi zambeste mereu cand ma vede.Eu zic ca daca o iubesti cu adevarat o sa mergi dupa ea si la capatul pamantului si o sa o astepti o viata pentru ca asa am sa fac si eu cu fata care imi este draga. Daca tu chiar tii la ea cum tin eu la fata aceea nu ar fi bine sa renunti, incearca sa vorbesti cu ea si uita-te in ochii ei si intreab-o daca simte pentru tine ceea ce simti si tu pentru ea.Nu renunta niciodata daca tii la ea indeajuns de mult, ea poate fi marea ta iubire.Si sa iti dau un sfat ca de la barbat la barbat din ceea ce am invatat eu "Nu spune niciodata NU si tine-te de capul ei pana o sa fie a ta". Sper ca te-am ajutat cu ceva...pentru ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare.

| Struuumf a răspuns:

Ar fi inteligent sa o tratezi cu indiferenta, sa nu ii areti ca o placi, sa nu ii dai importanta, o sa vezi si singur cum reactioneaza...
Sun sigura ca nu o sa-i cada bine, si chiar ea o sa vina la tine sa vorbiti.:*
Proprie experienta! si bafta

| 2PAC_8616 a răspuns:

Salut!
Logic ar fi sa nu te mai gandesti la ea.Dar din pacate dragostea nu are nici-o logica.
Este alegerea ta daca renunti sau nu dar faza cu "Nam nici-o sansa"...frate deca esti un pic dragut si sti vorbi frumos poti avea orice fata problema e sa va potirviti...Succes!(Daca raspunsul ti s-a parut folositor da'mi funda.)