| antonlaurentiu a întrebat:

Salut, am cunoscut acum 2-3 săptămâni o tipă pe Facebook, am vorbit foarte multe lucruri, am inceput sa ne vedem totul a fost ok, dar ea mi-a spus ca este îndrăgostită de un tip de la ea, mi-a spus ca vrea sa l uite dar o sa dureze, mi-a spus ca tine la mine si nu vrea sa renunt și să astept, peste cateva zile trebuie sa ne vedem iar dar nu mai am idei ce sa i spun si cand ne vedem nu prea vorbim si sunt momente de liniste stanzinzietoare, ce trebuie sa fac? O iubesc mult -

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Doar crezi ca o iubesti, mai ai pana acolo.
Poate pana atunci faci si diferenta intre atractie si iubire.
Si daca avea prieten oficial nu era problema ta si a ei.
Daca vine la intalniri inseamna ca e interesata.
Nu lasa momentele de liniste sa va strice dispozitia, fi crismatic si evita sa fi prea serios.
Gaseste ceva sa o tachinezi si sa provoci.
Deschide subiecte de discutie care sa o faca sa vorbesca despre ea.
Daca totul merge bine nu astepta ca ea sa se lipeasca de tine sau sa-ti bata apropouri evidente sa o saruti, fa-o cu riscul de a te respinge!
Acum deschide si ochii, asta sa fi sigur ca nu esti singurul care ea i spune ca e indragostita de altcineva.

| sabin89 a răspuns:

Dacă tu o iubeşti mult, iar ea nu te iubeşte mult, ai cam pornit "cu stângul" în această relaţie. Încearcă să îţi controlezi sentimentele, să fii puţin mai indiferent (să fii, nu doar să pari) şi atunci s-ar mai putea spera la ceva. Să o laşi pe ea să facă paşi. Dacă-i face; dacă nu, nu. Fii bărbat!

| AliGab a răspuns:

O iubesti dupa cateva intalniri? nu as spune asta in locul tau. Este mai simplu decat ti se pare: nu te intalnesti niciodata cu o fata care este indragostita de altcineva oricat ti-ar spune ea ca vrea sa uite acea persoana. Lasi "loc" de intalnire cu fata, dar numai dupa ce il uita, altfel s-ar putea sa fii foarte dezamagit de cursul presupusei relatii pe care ai putea avea-o cu ea.
Ce ai de facut? Ii spui fetei clar si raspicat: "ne mai intalnim dar numai dupa ce il uiti" si asa sa si faci. Altfel tu vei fi singurul care vei suferi mai tare decat daca te-ai desparti acum. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata asta doar tine la tine si vrea sa va intalniti? Eu cred ca te foloseste doar sa il uite pe ala, daca ai demnitate nu te-ai intalni cu ea.

| PumpkinDoll a răspuns:

Pai cum tine la tine daca ea inca-l iubeste pe celelalt tip?

| Vladalexandru97 a răspuns:

Nu poti iubi dupa 2 saptamani, si daca fata a zis ca tine la tine, dar e indragostita de celalalt cam naspa moment, adica mai exemplificat el e prima alegere iar tu a 2 a, parerea mea e ca ar trebui sa astepti, sa nu te greabesti si sa o lasi pe ea sa faca primul pas sa vezi tu daca esti dorit in primul rand, poate ea iese cu tine pentru ca te place si nu vrea sa te refuze, nu stiu cum sa zic...e ca si cum ai manca paste gandindu-te ca ai vrea de fapt cartofi prajiti. happy.iar in cazul asta, tu esti pasta prietene happy