| PaulaM2000 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. e o poveste mai lunga. Am cunoscut un baiat pe internet, am vorbit 2 ani si anul acesta in martie ne-am intalnit, de atunci ne vedem cam o data pe saptamana si ne intelegem foarte bine. El e un baiat linistit, calm, e romantic, e atent, dar am niste nemultumiri in ce priveste caracterul lui big grin lasa totul pe seama mea, daca mie imi place un lucru asa il lasa, nu este deloc impunator, nu are orgoliu` ala de baiat pe care il au toti. El vrea sa fiu eu bine, sa nu-mi lipseasca nimic, m-a lasat sa fiu mai libertina, dar acum am inceput sa ma plictisesc de aceleasi discutii, lucruri, ma vad doar pe mine in relatie... ce as putea face sa se schimbe, sa fie si el ca totii baietii, sa aiba activitatile lui si legat de relatia noastra sa fie "barbat". Tin sa specific ca eu am 20 de ani si el 19, e o dif de 100 de km intre noi, cand ne intalnim stam cateva zile 2-3 impreuna, la el sau la mine acasa. Ce as putea sa fac sa dureze relatia pentru ca tin la el si nu as vrea sa renunt la el pentru ca este o persoana buna :X Sfaturi pentru el sau pentru mine, cu ce as putea sa ma schimbhappy Mai e ceva. i-am spus nemultumirile mele, a incercat sa se schimbe, dar daca nu e asa caracterul lui mie mi se pare ca face din obligatie lucrurile astea si se vede aiurea si tot nemultumiti suntem happy Daca ma puteti ajuta, astept sfaturi happy Fundita.

Răspuns Câştigător
| kiki22 a răspuns:

Daca deja ai discutat cu el lucrurile astea iar el nu a reactionat inseamna ca nu se prefacea a fi "baiat bun" doar sa il placi. Asta e caracterul lui si cum ai zis si tu, daca insisti cu asta o va face obligat doar sa iti fie tie pe plac. Dar de ce nu iei tu initiativa? Incearca sa scoti tu din rutina relatia asta, planifica o iesire mai speciala, sau o mica escapada acum pana incepeti scoala/facultatea. Insa daca el este introvertit, cu greu vei reusi sa-l scoti din "pasu`" lui. Eu zic sa-l iei ca atare, asa cum e el, sa nu incerci sa il schimbi, pentru ca ai zis ca ti la el si nu ai vrea sa il pierzi. Poate nu`i de ajuns de matur, barbatii se maturizeaza mai greu ca noihee hee. Eu va urez mult succes si sper sa te ajute cu ceva ce ti-am scris eu. :*

1 răspuns:
| PaulaM2000 explică:

E o rutina pentru mine comportamentul si reactiile lui, ca are grija sa facem tot timpul ceva sa ne ocupam timpul cand suntem fiecare acasa sau cand suntem aman2 sa fim bine, oricum ii gasesc defectele cand pleaca de la mine, cand suntem aman2 is multumita blushing