| adbu a întrebat:

Am cunoscut cu putin timp in urma o fata de care a inceput sa-mi placa odata cu trecerea timpului (desi am vazut-o o singura data). Ne-am intalnit prin intermediul unui prieten, la o piesa de teatru (nici el nu o cunoaste prea bine, ci doar ca si coleg de organizatie din care face parte deci, nu ma poate ajuta). N-am schimbat decat cateva replici inainte de a incepe piesa. Eu am venit mai mult din curiozitate la acea piesa(nu mai asistasem la un spectacol in franceza), nu sunt un mare fan al teatrului, ea este actrita(dar de data asta era si ea in calitate de spectator). Nu stiu cum sa intru in vorba cu ea (evident ca pe facebook, deocamdata nici nu este alta posibilitate) pentru a-i starni cat de cat interesul. Eu sunt un tip mai realist, nu le am cu romanticul prea tare. Ce e de facut(cum sa procedez)? Multumesc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbesti ca un om normal cu ea doar altceva nu ai de facut

| sabin89 a răspuns:

Nu văd nimic greu aici. Discuți pentru început despre piesa aia. O întrebi cum a fost, dacă i-a plăcut. Apoi revii după un timp și o mai provoci la discuții despre alte piese, despre teatru în general, actori preferați etc. Simplu. Este chiar foarte bine că ai un subiect cu care să începi, o piesă pe care ați văzut-o și tu, și ea. Acum, evident, n-o să discuți una-ntr-una despre teatru. Discuțiile o să înceapă să se diversifice, iar tu o să le canalizezi spre obiectivul propus. Succes!

| Lothar a răspuns:

Pentru inceput intereseaza te cand au loc piese in care joaca si ea, sa zicem ea urmeaza sa joace in "O scrisoare pierduta" si tu ii spui pe la mijlocul conversatiei ca ti a placut mult drama aia dar nu stii unde sa o vizionezi sau ceva de genul
Apoi mai uita te pe facebook la aprecieri ce i place, incearca sa o descoperi si specializeaza te pe subiectele alea
Daca vei fi un tip normal o sa te considere un prieten, fii anormal sa zic asa, fetelor le plac tipii mai speciali (presupun)

| DJBlade69 a răspuns:

Fii tu insuti! Nu trebuie sa fii altcineva pentru ca ea se va indragosti(daca se va indragosti) de un caracter care nu e chiar al tau. Daca te va placea asa cum esti e okay, daca nu asta e. Cauta diverse subiecte de discutie care sa nu fie cu raspuns inchis(gen: Da/Nu). Incercati sa dezvoltati.Cunoasteti-va mai bine si dupa o perioada cand te simti sigur o poti invita la o cafea/suc. Bafta!

PS: Funda? big grin

| awarepresent a răspuns:

Ai doua variante:
Gasesti ceva ce crezi c-ar putea s-o intereseze si-i arati sau ii dai sa citesti. Gasesti un subiect penibil de discutie.
Sau, ii spui direct: Sunt X si nu m-am putut abtine sa nu ma bag in seama. Iar de acolo totul o sa fie amuzant.

| Sorin25 a răspuns:

Frate,fi tu insuti! daca nu o bagi in seama degeaba belesti ochii dupa ea. Am patit-o si eu, imi placea de ea dar evitam sa spun, i-a spus un prieten ca imi place de ea si dupa m-a bagat in seama. sti ce mi-a spus? Ca si ei ii placea de mine.dar era timida :3 fa-ti curaj si vorbeste cu ea ca e mai rau daca nu vorbesti deloc. nu fi tantalau.ca poate o pierzi. Asta e un sfat asa ca de la baiat la baiat.winking big grin Funda?