| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am de cateva zile doar parte de lucruri neplacute, cum ar fi

1.Ma trezeste maicamea la ora 11 noaptea sa imi fac o fisa de lectura [analiza completa] si sa citesc la toate materile ce le am maine

2.Ma trezeste iar la 6:30 si intreba de ce nu imi suna ceasul [really...]

3.La scoala fac o gluma cu profesoara cand incepe pauza "Pot sa raman si eu in clasa, sunt alergic la soare rolling on the floor" Si pentru asta m-a pus elevul de serviciu timp de ""cat vrea ea""

Ce pot sa fac... sincer cad in depresie

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Vorbește cu mama ta despre faptul ca te deranjează ca te trezește. Dar spune-i cum te simți, nu încerca să o acuzi de ceva. Vorbește cu blândețe și respect profund. Apoi, legat de profesoară, nu la toți le plac glumele.Fii mai respectos.

| NoctisFive a răspuns:

Saracu' de tine... Daca nu stii exista un joc, Balena Albastra. Probabil ai auzit de el, poti sa-l incerci. Dupa finalizarea lui nu vei mai fi depresiv, recomand 100%.
In plus, nu stiu ce,, gluma" ai impresia tu ca ai facut, pentru ca nu e nimic amuzant.