| Kolp a întrebat:

Buna tuturor!

Stiu ca poate va suna ca va cer sa imi faceti temele, ca sunt lenes sau altele. Adevarul este ca in 10 ianuarie trebuie sa predau un fel de portofoliu si am uitat, fiind in atmosfera sarbatorilor. Am uitat sa citesc cartea la care se referea:,, Elevul dima dintra 7-a", si aici vine intrebarea:

Imi puteti da un link sau ceva macar despre:
1) Fisa de lectura a romanului
2) Caracterizarea personajului principal
3) Descrierea unui pers. fem. din text
4) Sa imi dati un link in care sa apara finalul cartii. Nu am cartea si trebuie sa rescriu finalul si vreau originalul.
5) Ciate descriptive despre locurile din carte, personajele.

V-as fi indatorat, va rog foarte mult.
Din nou ma puteti considera lenes dar ce sa-i fac, cu sarbatorile astea...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite,... sper sa te ajut
Elevul dima dintr-a saptea e o carte plesneala
se citeste cum citesc multi Codul lui Da Vinci: IN 2 - 3 ZILE
am inceput-o si eu
e misto
succes
winking