| bebe_4548 a întrebat:

Salut.Am fost intr-o relatie 3 luni, un timp relativ scurt dar m-am implicat mult in relatie si am tinut foarte mult la ea.Acum i-mi spune ca are probleme de sanatate, ca a o suna fostul de cateva zile si vrea sa clarifice situatia cu el, ea spunand ca nu mai simte nimic pentru el si ca la uitat definitiv, si-mi spune ca o perioada de 2-3 saptamani sa nu mai fim impreuna pentru ca nu este sigura daca vrea sa incepem o relatie. I-mi lipseate mult si nu stiu sigur daca dupa perioada asta vom mai fi impreuna, chiar nu pot sa o scot din minte. A fost totul asa de frumos incat nu credeam ca o sa tina atat de putin si nici nu mi-a dat de inteles ca nu este pregatita de o relatie. Poate aici gasesc un raspuns.Multumesc!

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai fost pe post de pansament pentru sufletul ei.Nu cred ca tine la tine, asa cum tii tu la ea si nici nu te sfatuiesc sa fortezi lucrurile.Din toate invatam cate ceva, dar sa nu uiti niciodata ca dragostea este pentru doi!

| pisoias a răspuns:

Ai auzit de zicala:"cui pe cui se scoate?"Asa a procedat si prietena ta.numai ca nu l-a putut uita pe fostul.Toate celelalte nu sunt decat motive, un fel mai ocolit de a spune ca relatia voastra s-a sfarsit.Ti se pare greu acum dar cu timpul iti vei schimba parerea.

| valy31 a răspuns:

Eu cred ca ea tine la tine, dar nu atat de mult precum tine la fostul ei. Nu cred ca s-a jucat cu sentimentele tale, dar intr-un fel a incercat sa treaca peste fosta relatie, incepand o alta relatie. Dar se pare ca nu a reusit sa treaca peste fostul iubit.
Daca va simti ca tu o pretuiesti mai mult decat fostul ei, poate balanta s-ar inclina in favoarea ta. Eu spun sa incerci sa ii demonstrezi subtil ca tu chiar tii la ea. Caci pana la urma, daca intre ei a fost o ruptura, nu cred ca impacarea ar fi as usoara.winking