| andreea_9925 a întrebat:

Salut.am nevoie de un sfat. am 21 de ani am o relatie stabila din ianuarie dar mama mea nu este de acord ca eu sa raman peste noapte sau sa ies cu prietenul meu undeva, ea vrea mereu sa fiu langa ea(de ar fi dupa ea asi sta numai in casa asi merge la facultate la munk si atat). pana anul acesta eu faceam tot ceea ce spunea ea.cum asi putea sa o convig sau sa vada ca eu am crescut si ca trebuie sa imi croiesc un drum in viata cum vreau eu nu cum vrea ea?

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Ai 2 variante, ambele la fel de potrivite, pe care daca le vei folosi mama ta te va lasa sa faci ceea ce vrei:
- Il apropii pe prietenul tau de mama ta, si ii dovedesti ca poti fii responsabila
- Pleci cand vrei, vii cand vrei, si nu mai faci tot ce zice mama ta. Te vei certa cu ea, 1 luna, doua si apoi se va obisnui dar va fi dezamagita. Daca in acest timp ii vei arata ca esti responsabila, va fi si happy si te va lasa sa faci ceea ce'ti doresti.

Din aceste 2 metode rezulta: o mama happy, o fiica happy, si eu happy.

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai nu vreau sa fiu rautacioasa dar cred ca mama ta e posesiva te vede tot copil si nu vrea decit sa ti controleze viata. Trebuie sa vb serios cu ea. alte fete de virsta ta au si copii. Ia ti singura viata in piept. fa-o sa intelaga ca esti mare. si poti sa te descurci singura.[modernizeaz o. daca poti /dar dac e indoctrinata cu aceasta mentalitate ff greu vei reusi. iti urez bafta.

| Ioananmt a răspuns:

Pai sa ii zici sa te lese pundete-n genunchi si dai bataie sa ii zici mami lasa-ma sa fac ce vreau te rog mamica mea aaa tei vopsit cumva iti sta chiar bine rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa il apropi pe prietenul tau de mama ta...sa ii povestei mamei tale cat de bine va intelegeti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea vrea tot ce este mai bine pentru tine! Incearca sa aveti o discutie serioasa, incearca sa vorbiti calm despre aceste lucruri. Spune-i ca ai tu grija de tine si d`astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lu maicata ie frica ca sa nu faci sex cu el de aia nu te lasa

| myha_8968 a răspuns:

Pai esti majora faci ce vrei
eu am numa 14 ani si noh nuju cum ii da dupa 18 ani fac ce vreau nu ce zice mama laughing asa ar trebui sa faci si uh nuju altceva tongue

| andreea_9925 explică:

Am uitat sa mentionez ca pana luna trecuta venea el la mine in fiecare sambata si mama il cunoaste destul de binehappy