| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Am o intalnire zilele acestea cu o fata si chiar imi place de ea si nu vreau sa fie intalnirea un esec, cea mai mare problema a mea este ca am emotii sunt mai emotiv de fel si am nevoie de niste sfaturi sau de niste metode de a stompa emotiile macar pe parcursul intalnirii.
Chiar imi doresc sa leg o legatura puternica cu aceasta fata, imi doresc ceva serios cu ea.
Dau funda celui/ei care chiar se implica in acest topic iar celor care le ard de gluma le dau block.

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Gândeşte-te la actorii americani. Ei stau sub vizorul unui aparat de filmat şi totuşi se mişcă atât de relaxat. Cum pot ei asta şi noi nu putem? Putem, avem doar impresia uneori că nu putem. Uite o sugestie: Când te vei întâlni cu ea gândeşte-te la unul din actorii de care ziceam, unul pe care îl apreciezi tu mai mult. Imaginează-ţi că ai fi el şi poartă-te exact aşa. Dacă totuşi te respinge, să fie sănătoasă. Mai sunt fete.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eșecul e pe drum dacă te porți Gigi Duru, ca în acaastă postare.

| IAR a răspuns (pentru sadrian46):

Unde vezi ca m-am comportat ca Gigi Duru in postarea mea?
Eu doar am atentionat ca cei ce le ard de glume le dau block, eu nu inteleg de ce te-ai suparat.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai important, e sa nu te mai stresezi atat pe cat o faci acum.
Nu te mai gandii atat la ce o sa faci acolo, si la ce iti doresti tu cu ea, ca toate astea o sa-ti provoace mai multe emotii odata ajuns acolo.

Eu de obicei, nu ma gandesc prea mult cand urmeaza sa ma vad cu o persoana.
De obicei merg acolo, si vad ce o sa fie, nu-mi fac scenarii, planuri si alte chestii de acest gen, pentru ca atunci cand iti imaginezi prea multe, nu vei mai fii atent la persoana de langa tine si vei incepe sa ai o stare naspa, sa te comporti inadecvat.
Mai bine incearca sa mergi cu mintea limpede si fii atent la ce spune si ce face persoana respectiva, asta e cea mai buna sansa de a avea succes.

| Goete a răspuns:

Nu poti da funda tuturor care se implica.
Si nu stiu altii, dar eu fac ceva pe funda sau pe block.
Ceea ce stiu e ca solutia e la tine, nimeni nu iti poate inhiba emotiile. Dar ea este Umană - la fel ca tine, a acceptat intalnirea si poate are aceleasi emotii ca tine...
Poti fii sincer. Poti zambi. Si poti avea incredere in tine.
Bafta

| Nonolita a răspuns:

@sadrian46 are mare dreptate.

Apoi, vrei sfaturi dar nu ne spui de cate ori v-ati mai vazut, care e situatia de pana acum. De ce ai emotii? Vrei sex de la prima intalnire? Daca fata e serioasa, ia-ti gandul. Daca e parasuta, de ce ai emotii? Te "ajuta" ea.
Nu ne putem implica nestiind nimic.

| IAR a răspuns (pentru Nonolita):

Mai citeste inca o data ce am scris ca se vede ca nu ai inteles.
Eu am zis ca vreau ceva serios cu ea si este prima intalnire cu ea, imi face cunostiinta cineva cu ea.

| IAR a răspuns:

@Atticus13, @AlphaAttitude, @sabin89
Va multumesc din tot sufletul meu la toti trei, chiar apreciez ca ati incercat sa ma ajutati, am putin mai mult curaj acum citind comentariile voastre.
Va multumesc si va doresc distractie placuta de Revelion.

| Atticus13 a răspuns:

Emoțiile e normal sa existe, dar ele pot fi canalizate pozitiv in discuții, gesturi. Sunt de părere ca un om care îți arată toată sinceritatea și emoția este un om demn de încredere, este omul însuși. Doar fii natural și dacă e persoana potrivită, te va înțelege si chiar va aprecia. Îți urez baftă