| anonim_4396 a întrebat:

E pentru prima oara cind va scriu, d-ce SINCER nu mai am de la cine cere sfaturi pentru problema mea! Nustiu cum voi dar sincer, eu nu cred in dragoste! Am 17 ani, sunt o persoana foarte draguta, prietenoasa, sexy! De exemplu: daca imi place de un baiat, eu il cuceresc doar cu privirea mea si un simplu zimbet! (sa nu credeti cumva ca sunt usuratica caci inca sunt virgina si am degind sa ramin asa pina la casatorie) pe parcursul anilor m-am intilnit cu multe persoane, insa SERIOS niciodata! oricit de tare nu mi-ar fi placut de cineva, niciodata nu am simtit fluturashi in stomac, niciodata nu am simtit emotiile primei iubiri!;( ma tem ca niciodata nu ma voi mai indragosti! INTOTDEAUNA cind vad prima stea pe cer imi pun 1 dorina: sa ma indragostesc iar povestea mea de dragoste sa fie de neuitat! si niciodata nu sa intimplat nimic, dorinta nu mi sa implinit nici pina in ziua de astazi! oare cind il voi intilni pe acel baiat care sa ma faca sa ma indragostesc asa cum imi doresc de cind eram mica?;(;(;(;(;(

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vrei să rămâi virgină până la căsătorie? Atunci cuplează-te cu un bărbat de minim 26-27 de ani căci mai devreme oricum nu se gândesc prea mulţi la însurat.
Şi-n plus, tu la 17 ani încă visezi la Feţi Frumoşi şi puritate prin virginitate? Trist!
Maturizează-te! Oricum, e vreme.
P. S.: Oricât de tare s-ar îndrăgosti unul de tine dacă-i vii cu textul că vrei să fii virgină până la căsătorie, mai mult ca sigur pleacă! Viaţa trebuie trăită.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pentru că nu ai întâlnit persoana potrivită stai liniştită că atunci când va apărea îţi vei schimba principiile astea. Aşteaptă şi vei întâlni pe cineva.

| Hmmmm a răspuns:

Nu cauta iubirea! las-o sa te gaseasca ea.
nu trebuie sa te chinui sa te indragostesti d fiecare baiat care iti iese in cale doar ca sa simti acei fluturasi in stomac.
iubirea vine d la sine, cand te astepti mai putin. uneori iubiesti fara sa iti dai seama, alte ori simti acei fluturasi in stomac.
fi si tu mai relaxata si lasa lucrurile sa mearga d la sine fara sa fortezi. oricum esti inca f tanara si ai tot timpul din lume sa te indragostesti.

| TąNyą a răspuns:

Dragostea te loveşte atunci când te aştepţi mai puţin!

Răbdare ai doar 17 ani. Dacă tu acum eşti îngrijorată ce zici de fetele de 30 de ani care şi acum sunt singure?

Stai liniştită o să te îndrăgosteşti curând. Nu uita, te loveşte când te aştepţi mai puţin. Nu-ţi pierde speranţa. E timp:*

Ai grijă. Foarte bine că te păstrezi pentru soţul tău.

Sănătate,
FantaSZy.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Aoleu...ai vreme.Ai doar 17 ani, viaţa e lungă. Până la urmă o să apară şi Făt-Frumos al tău.

| chrystyna a răspuns:

O sa vezi ca o sa ti se indeplineasca si dorinta ta.Acum ai doar 17 ani. O sa fie timp si pentru marea dragoste, care, nu se stie niciodata cand apare, cum, etc.Cu cat te gandesti mai mult la unele lucruri, cu atat ti se pare ca trece tp mai greu, ca nu se mai implinesc odata.Insa trebuie sa ai rabdare, sa-ti vezi si de restul treburilor, de prieteni, etc.Stii ce se spune despre iubire, ca vine cand te astepti mai putin.Asa ca numai sta mereu cu gandul la asta, ca nu se va intampla nimic. Ocupa-ti tp cu alte lucruri si o sa vezi ca va da si peste tine marea iubire, cand te astepti mai putin, sau chiar cand nu o sa te mai astepti deloc.

| seawolf a răspuns:

Cand o sa renunti la sintagma "inca sunt virgina si am degind sa ramin asa pina la casatorie"
Atunci o sa vezi si tu viata altfel!

| Tigrilă a răspuns:

Aoleu @seawolf esti pe din-afara lasa fata in pace sa isi traiasca viata nu sa se f*** cu primul care ai iese in fata straight face Spui ca nu tiai intalnit dragostea? lasa-mi un id rolling on the floor

| Euu12 a răspuns:

Buna... asteapta nu poti tu sa mergi si sa-l cauti, sau sa-l faci sa apara acum, la momentul potrivit, la timpul potrivit va aparea si intradever vei fi fericita asa cum iti doresti pentru ca sa iubesti si sa fi iubit ii cel mai frumos lucru.

Succes!

| babyblue_8588 a răspuns:

Ce-i al tau e pus de-o parte! cand va veni vremea sa-l cunosti sigur o sa-l cunosti! si faza cu "virgina pana la casatorie" crede-ma ca e cam expirata, daca vei gasi un baiat de treaba si o sa aveti o relatie de durata o s-o si faceti asta daca nu vrei sa te maritzi de'acu :*:*:*