| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am o intrebare pentru fete:

V-ati face o relatie (chiar casatorie) cu un tip ce are un credit pe 30 de ani pentru locuinta? Ar putea fi o piedica faptul ca e legat de banca?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se baga cand ele nu au nimic in putere prinde loteria vietii automat. Un macho nu apeleaza la femeie sa-i spele izmenele, se descurca singur in viata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce daca are rate la casa? Care e faza? Are omul unde sa locuiasca... Chiar nu ma prind. E atat de superficiala intrebarea?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si CE legatura are? :/
Daca are rate la banca ce?
O avea rate la banca pentru locuinta lui, ca de unde altundeva sa o si ia... munceste cat munceste, plateste, are timp liber, iar daca mai are si o partenera, poate sa contribuie si ea cu ceva si asta este.

Tot nu vad legatura.

| Mosotti a răspuns:

Si pentru fete si pentru baieti e valabil, daca ne intelegem, ne iubim, ne placem, nu conteaza ca are credit celalat sau nu, il platim impreuna si rezolvam la o adica, sau plateste doar acela, insa tot aia e, nu are treaba cu relatia.

Daca iti pui problema asta ca daca sa faci sau nu rel cu el, inseamna ca nu-l placi indeajuns si nu-l iubesti, altfel nici nu te-ai mai fi intrebat asta!

| Freya1 a răspuns:

Aaa nu, cauti unul ce vrea sa împartă cordonul cu tine sub pod.
Frate, În ziua de azi e foarte important sa ai o casa.Ca a facut un credit, sau ca mergea pe dincolo la munca sa si-o ia cam tot acolo era.Dar multe fete din ziua de azi au pretentii numai de miliardari.

| Frank51 a răspuns:

Dacă tu ești atât de insecure, nu mai bine ii zici că ai cumpărat apartamentul cu banii jos? Dar deja vei începe cu stângul și își va face așteptări de la tine.

| SilentRain a răspuns:

Da,de ce nu?
Daca tipul e ok si ne iubim, respectăm

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Corect spus!

| Eireann a răspuns:

Da, de ce nu? Dovedeste ca e capabil sa isi ia angajamente pe termen lung.

| Digikey a răspuns:

Partea materiala nu ar trebui sa conteze intr-o relatie.
Prapaditul ar trebui sa vada postarea asta si sa se gandeasca de doua ori inainte sa dea buna ziua unei fete.

| StefanDrg a răspuns:

Pai problema ar fi ca tipul nu ar fi pe acasă. Ca tresa muncească mereu sa plătească rata plus sa se si întrețină. Mereu la munca, niciodată pe acasă. Acum tu stii

| suntserios a răspuns (pentru StefanDrg):

Buna asta, ca daca nu ai rate la casa inseamna ca nu trebuie sa lucrezi?

| NonZarek a răspuns (pentru suntserios):

Se referea ca nu e atât de mult timp pe acasă, când are rate la banca, trebuie s muncească în plus sau mult mai mult, pentru a putea câștiga bani și sa plătească rata.

| suntserios a răspuns (pentru NonZarek):

De ce? Poate omul are un salariu decent si nu are nevoie toata viata de 2 joburi sa plătească o rata.