| Florinapopica a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare. Distanta poate fi o piedica pentru o relatie?

Răspuns Câştigător
| DouaPuncteD a răspuns:

Buna!
In intrebarea asta inteleg ca tu de fapt ne ceri parerea personala asa ca eu ti-o voi da pe a mea.
Partea cea mai dificila a unei relatii la distanta consta in a mentine sentimentele aprinse si de a-ti pastra interesul pentru partener. Un proverb spune "Ochii care nu se vad, se uita", dar exista si exceptii. Tot ce trebuie sa faci este sa comunici des cu persoana iubita, sa va cunoasteti chiar daca nu va puteti vedea frecvent si sa rezisti tentatiilor din jurul tau.
As vrea sa stiu ca tu esti sigura de sentimentele tele.
Esti de mult cu el? Daca da, atunci inseamna ca iubirea predomina in relatia voastra si nu cred c-ai avea de ce sa-ti faci griji.
Te pup si ai grija de tine!

| Florinapopica explică (pentru DouaPuncteD):

Hei. Din pacate nu sunt cu el dar vorbim de 3 saptamani si am inceput sa tin mult la el si a batut apropo la faza asta cu distanta si eu tot insist adica nu insist in sensul ala sa-l sufoc cu intrebarile mele asupra unei presupuse relatii. El mi-a explicat cum sta treaba si merge tot pe ideea aceasta ca o relatie nu merge la distanta cand eu cred altceva. Si nu as vrea sa renunt la el.El mi-a spus ca ma place doar ca nu e indragostit cand eu la randul meu sunt indragostita de el!

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Florinapopica):

Pai ma gandesc ca in cazul tau este doar o atractie.
Asa mi s-a intamplat si mie. Vorbeam cu un baiat mult timp, imi placea enorm de el pentru felul in care arata si felul in care vorbea. Imi doream foarte mult sa am o relatie cu el pe cand... semne din partea lui nu prea erau.
Intr-o seara mi-a spus ca vrea sa terminam orice discutie pentru ca nu este bine ce facem noi, nu o sa ne mearga etc.
Am plans, recunosc dar dupa 2 - 3 zile mi-am dat seama ca eu nu il iubeam! Era doar o atractie si o ambitie de-a mea.
Ma gandesc ca poate este si in cazul tau asta.

| Florinapopica explică (pentru DouaPuncteD):

Noi ne-am vazut de cateva ori si nu stiu simt eu ca nu e doar atractie, arata el bine dar nici baiatul perfect nu e! Si el mi-a dat o gramada de semne ca m-ar place adica na.m-am gandit si la chestia ca poate vrea doar o simpla prietenie dar am vazut ca e mult mai mult de atat! Si acum nu inteleg de ce da inapoi. Sper sa fie asa cum zici tu, doar atractie si o ambitie prosteasca! Chiar mi-as dori sa fie asa.

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Florinapopica):

Inseamna ca esti suficient de matura sa vezi si partile bune si partile rele.
Asta constrat eu din propozitia asta : arata el bine dar nici baiatul perfect nu e!
Eu una te inteleg si stiu prin ce treci acum.
Orice ar fi, capul sus sa nu-ti cada coroana :*! (statusul meu preferat)
Te pup, ai mare grija de tine si o seara placuta.
Sarbatori fericite.

| Florinapopica explică (pentru DouaPuncteD):

Multumesc mult:* Si eu te pup! Sarbatori Fericite! Take care

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Arunca si aici o privire (am raspuns pe larg) : http://www.tpu.ro/......e-relatie/

In ce priveste ce aveti voi, nu cred ca are un viitor. Dar asta se poate schimba oricand.
Trebuie sa credeti in relatia asta. Sa fiti siguri ca vreti acelasi lucru. Puteti sa aveti o relatie la distanta, dar sigur nu implica iubire, doar asa sa va vedeti cand si cand, dar voi hotarati daca vreti asta sau nu.

| mona a răspuns:

Categoric ca da

| Chαяtreux a răspuns:

Nu, daca iubirea este pe bune.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,cea mai mare piedica.

| Iubibilăă a răspuns:

Daca va iubiti mult, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 99% dintre cazuri, da, distanta poate fi o piedica.

Răspuns utilizator avertizat
| AleexNC a răspuns:

Depinde de persoane, de respectul celor 2 persoane fata de cealalta si de incredere. Cat timp exista respect nu cred ca ar fi o piedica.

| e7d7n7 a răspuns:

Da normal.
Cât de ipocrit să fi să zici că nu?

| 26Geo a răspuns:

Nup,niciodata nu poate fi o piedica pentru cineva chestia asta. Daca voi va iubiti si aveti incredere unul in celalalt, nu va poate desparti nimic. Aveti incredere unul in celalalt si nimic nu va va sta in cale.Bafta

| Florinapopica explică (pentru 26Geo):

Faza e ca el nu vrea din cauza distantei, eu m-am cam indragostit de el, cand el nu stiu. Zice ca ma place ca fata doar ca nu simte ceva puternic si... as vrea sa mai incerc!

| e7d7n7 a răspuns (pentru 26Geo):

Păi cum să-i despartă dacă nici nu sunt împreună? Că dacă-i la distanţă nu eşti împreună cu el, nu?