| anonim_4396 a întrebat:

Am o mama vitrega de vreo 2 luni si nu ma inteleg deloc cu ea,mai are si un alt copil si e mai mare decat mine, si nu vreau sa ii fiu frate, tata munceste de la 7 pana la 9 seara si cand primeste salariul mama asta nebuna cheltuieste banii aiurea,cand am fost cu ea si cu baiatul ei in carrefour el a cerut un laptop si i-a cumparat,dar eu am cerut un mobil si nu mi-a luat,si imi zicea:dispari din fata mea.Apoi am stat cu tata la o discutie serioasa si a zis:haide ma,lasa-ma cu tampeniile. Apoi,baiatul ei a inceput asa dea in mine,si dupa aia i-am frecat un pumn in moaca(a meritat-o),ochiul era invinetit,nasul spart si buza umflata. Dupa aia tata si cu fufa aia nebuna se legau de mine,fufei i-am plesnit un pumn in ochi, si tata s-a ocupat de ochiul ei, in loc sa ma bata(ce noroc). Acum ce sa fac sa scap de cretina aia cu rahatul ei de copil?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce ti-as fi facut in locul lui taica-tu, naiba te-ar fi luat.In timp ce toti iti vrea raul dar nu te-a atins nimeni, tu le spargi fetele la toti.Si,cum astia nu gindesc,le servesti din top ca o singura lichidare sau avans in Romania,la un salariu mediu,acopera achizitionarea unui laptop si a unui telefon mobil care,banuiesc,ca nu te-ai fi multumit cu o gioarsa de telefon.Iar cretina aia cred ca are grija de taica-tu,ii face mincare, il spala si curatenie in casa, lucruri care, pun pariu, nu te-ai gindit niciodata la ele.Esti o zdreamta.

| Rockart a răspuns:

Eu cred că ar trebui să discuţi cu tatăl tău. Spune-i ce se întâmplă, iar dacă nu te crede du-te la Protecţia Copilului.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Cu violenta nu ajungi nicaieri.Ai facut bine ca ai plecat la bunici dar ai citit povestile gen : "Fata babei si faa mosului " "Cenuşăreasa", ai citit "Dumbrava minunata".Se considera ca mama vitrega sau tatal vitreg fiind persoane venite in familie prin alianta, sunt mai ostili sau mai ostile cu copii sotului sau sotiei lor.Dar nu e o regula.Acum depinde si de oameni dar ţăranca aceea trebuie sa fie tare inculta daca se comporta asa cu tine.In zilele noastre parintii vitregi se comporta super calumea cu "odraslelel lor " prin alianta. Arata-le tatalui tau si acelei "fufe" carrnetul de note al acelui copil, demonstreaza-le ca acel baiat nu merita sa fie asa rasfatat.De ce a resusit sa il castige pe tatal tau de partea ei, vroia si el demult sa ti+o faca?

| Măduuțaa a răspuns:

Buna! Pai ar trebui sa-i mai dai una! Sa nu mai stai la tatal tau si sa o dai naibi pe prostovanca asta. Fugi la bunici sau la un prieten apropiat, fa-ti bagajele si fugi, unde vezi cu ochii si sa nu te uiti in urma.Sa il lasi pe tatal tau sa sufere asa, cat despre copil, mai da-i una peste fata si inca una, pana intelege cat este de prost.E nasoala situatia dar daca vrei sa mai stam de vorba da-mi un id de mess.

| Dwayne731 a răspuns (pentru Măduuțaa):

Acum sunt la bunici,ce bine imi pare ca nu mai am parte de taranoi! Oricum, tata nu are curajul sa dea in mine, deja sunt mai inalt si mai puternic decat el si taranca la un loc, copilul e un fleac, e mai mare decat mine cu 2 ani(eu am 13 ani si el 15, dar sunt mai inalt ca ellaughing) Nu ma bag cu alte chestii gen protectia copilului, lasa, stau la bunici ca is tineri si nu au boli, deci pot trai aici pana la 30 de ani

| Dwayne731 a răspuns (pentru Măduuțaa):

Lasa,acum sunt la bunici,tata nu ma lăsa sa plec dar i-am frecat si lui una in gura,ca deja sunt mai inalt decat el,oricum,am scapat de fraierii aia,si i-am spart si laptop-ul prostului ala, nici nu merita, i-am vazut carnetul de note si e oribil, se sperie si bigfootlaughingNu e nevoie sa ma implic cu protectia copilului, pot sa stau aici pana la 40 de ani

| NoNameNoName a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te bagi sub pielea lor....Alta solutie nu vad.
Imi pare rau pentru tine... sad
Sper sa se rezolve totul cat mai repede. O saptamana faina!
Funda? big grin

| Andreyukkkul a răspuns:

Si eu am plătit cam la fel si am înregistrat-o si i-am arătat tatei si acum sunt numai eu cu el.

| KPB a răspuns:

Poi ar fi 2 chestii de facut:
1.Fai viata un calvar la nebuna.
2.Zi tatalui tau daca nu vorbeste cu aia sa nu se mai poarte asa cu tine spune-i ca incepi sa de droghezi, renunti la scoala, chestii din astea care un parinte nu ar vrea sa se intample cu copilul lui
big grin