| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Deci tata si mama vitrega sunt la o conferinta in alt oras si eu stau cu matusa care a venit in vizita si vrea sa stea cu mine. E o scorpie.
Ma injura si ma ameninta ca ma bate si imi zice ca sa ma duc sa fac copii la 13 ani si ca sa ma f**a oricine si ma face nesimtita si inventeaza chestii cum ca eu i-am zis ca e nespalata (cand am intrat cu ea in casa era aer foarte inchis si am deschis geamul si ea a crezut ca ii zic ca miroase si i-am zis ca nu-i adevarat dar nu ma crede) si zbiara ca nebuna de la 14 si ma face de ras, pe tata si mama vitrega ca aud vecinii.
Am vorbit cu tata si a zis ca sa ma port frumos etc.
Ce sa ii zic ca sa plece dracului odata din casa asta sau sa taca naibii din gura?

FUNDAAAA

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimci, taci si suferi pana vin parintii acasa.
Esti minora, esti sub tutela matusii, trebuie sa asculti.

| NAT0 a răspuns:

Casa e a mea, ușa e a ta. Spune-i așa și vezi ce spune.

| pqGro a răspuns:

Salut.Cel mai normal mi s-ar parea sa strangi dovezi. incearca sa inregistrezi ce spune intr-o zi, si poti depune plangere la politie, cu motivul de abuz. Nu este frumos ceea ce face. Si niciodata sa nu ii raspunzi in modul in care te trateaza ea, sa ii vorbesti frumos, si sa nu aibe ce sa comenteze. o sa trebuiasca sa incerci sa te controlezi. pana strangi niste dovezi mai concrete. Succes! big grin

| anonim_4396 explică (pentru pqGro):

Sau sa-i rupa dantura, nu-i bine sa te lasi asa calcat in picioare, si trebuie sa-i arate cine e sefa, in primul rand e casa ei...