| Queen003badgirl678idkk a întrebat:

Hey TPU, am 12 ani. Deci nu mai suport nu ma mai pot intelege cu mama mea, deci parintii mei sunt despartiti de vreo 4-5 ani de zile, tata si-a gasit pe altcineva, acum 2 ani s-au casatorit, ea nu prea ma suporta si tata lucreaza in Germania. Eu am fost nevoita sa raman la mama, un timp a fost bine, niciodata nu m-a suportat, ea ma face in tot felul ceea ce nu mai suport "proasta, cretina, handicapata". Ceea ce nu am precizat este ca are pe altcineva, chiar acum cateva zile isi bateau joc de mine spunand amandoi ca sunt proasta si cretina, eu avand rezultate foarte bune la scoala. As mai putea merge la bunicii mei, ei sunt batrani si nu as vrea sa le stau pe cap. Mama mereu ma ameninta ca ma trimite la "mama" mea vitrega sau uneori zice ca trebuia sa ma omoare cand eram mica, trebuiam stransa de gat etc.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu poți vorbi cu tatăl tău?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| UnDiavol a răspuns:

Doamne mergi la tatăl tău acolo vei avea o viața normla nu o mai înjură nici judeca pe mama ta acolo lângă tatăl tău vei avea o viața normală dacă nu mergi la mama ta vitreaga se vede ca nu este normla dacă ați spunea ca așa și pe dincolo când erai mică eu zic sa stai departe o vreme pana a-și revine nu este normla tot ce pățești și auzi vezi din cauza la așa oameni uni oameni așa sunt orice ai face nu-i poți schimba așa sunt ei greu de înțeles dar Asta este Adevărul trebuie sa stai departe de ia nu văd să-ți ofere ceva ce ai putea invita de ia ca de la mama fica dacă este exactă cum spui tu ai grija de tine ❤️

| radulorenaalexandra a răspuns:

Ce am citit aici nu este deloc OK... nu este ok ca un copil de 12 ani sa treaca prin asa ceva, si cam niciun copil de orice varsta, trebuie neaparat sa vorbesti cu o ruda de a ta, sau eventual cu taica tu pentru ca asa ceva nu pot sa cred ca inca se practica in 2021, sau macar un serviciu pentru protectia copilului daca nu ai nicio ruda si nicio usita de scapare