| Deyutza_Deea_1994 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare!
Mama si tatal meu au divortat si eu am ales sa raman cu mama.Am venit cu ea in Spania si imi este cam greu sa ma adaptez.
Ati avea niste sfaturi?

Fundaa!

Răspuns Câştigător
| precious30 a răspuns:

Daca ai ales sa ramai cu mama ta este clar ca ai avut mtive intemeiate. Incearca sa vorbesti cu ea despre problema ta si incearca sa socielizazi mai mult pentru a te putea integra mai usor intr-un colectiv sau un grup de prieteni. Orice schimbare de genul acesta poate fi mai mult sau mai putin placut la inceput dar cu putin efort vei rezolva aceasta problema.
Succes!

3 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Invata limba si fa-ti prieteni!winking

| danay72 a răspuns:

Nu e usor dar in timp vei reusi. Incearca sa te concentrezi asupra lucrurilor positive si nu compara cu ce era acasa. Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile. Succes

| Matei_Adrian_1993 a răspuns:

Profita de aceasta oportunitate, integrează-te, fa-ti prieteni, învață limba, si cu timpul cat cresti poate iti
gasesti si ceva de munca acolo.