| Nenicacsm00 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare. Dacă tatăl meu este divorțat de mama si eu sunt in grija lui tata, pot trece granița fără semnătura mamei?
Divorțul este definitiv si irevocabil.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti, decat daca tatal tau are custodie deplina asupra ta

| Freya1 a răspuns:

Nu poti decat daca a decazuto pe mama ta din drepturi si esti doar in custodia lui.

| Nenicacsm00 explică (pentru Freya1):

Păi eu sunt in custodia lui numai ca in încheierea divorțului scrie "exercitare autorități părintești să se facă in comun de ambi părinții "

| Freya1 a răspuns (pentru Nenicacsm00):

Deci este custodie comuna cu domiciliul la tata.Deci ai nevoie de procura de la mama ca sa pleci.