| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema.Eram pe telefon,ma jucam pe un joc,iar iubita mea era in balconul camerei in care ma aflam,balcon care are legatura directa cu camera,usa intre noi era deschisa.
In timp ce ma jucam,mi s-au auzit notificari de la messenger, doua sunete consecutive, dar fizic nu mi-a aparut nici o notificare pe telefon.
Iubita mea a auzit si m-a intrebat cine este si i-am spus ca nu stiu pentru ca nu mi-a aparut nimic.In timp ce ea venea din balcon, in timp ce intra pe usa, am iesit din joc si am intrat pe messenger si nu era nici o conversatie, nici un mesaj de la nimeni si am dat telefonul intr-o parte ca sa vada si ea ca nu este nimic.Aceasta a luat telefonul, a vazut ca nu e nimic si a inceput: ca nu are cum, ca stersai eu repede ca sa nu vada ea, ca nu are cum sa nu fi primit nimic, ca mereu cand se aude asa este si mesaj, ca am sters eu repede si a inceput sa planga si sa creada ca o mint, ca o insel, ca imi bat joc de ea. I-am explicat in mii de feluri ca se mai intampla si ca s-a mai intamplat si pana acum asa, sa se auda notificari si sa nu fie nimic, dar degeaba...plangea si o tinea pe a ei ca imi bat joc de ea,ca o mint,ca am sters eu repede,ca nu se poate asa ceva, ca o incheie cu mine.
Mie mi se rupe sufletul si ma doare insuportabil pentru ca o vad ca sufera pe chestia asta, avand in vedere ca chiar nu i-am ascuns nimic si nu am mintit o cu nimic, dar nu intelege. Crede cu adancime ca eu o mint si ca o insel si ca imi bat joc de ea. Am mai avut o chestie din asta cand nu imi raspundea pe messenger si am intrat pe watap sa vad daca este conectata acolo si cand am dat sa intru pe watap mi-a raspuns fix atunci pe messenger si am iesit instant din watap si am intrat in conversatia de messenger sa vorbesc cu ea si i-am spus ca dadusem pe watap sa vad daca este conectata acolo, iar ea a intrat sa vada cand am fost ultima data activ pe watap si nu aparea ora aia la care intrasem eu atunci. Nu-mi inregistrase watapul activitatea, banuiesc ca pentru ca am intrat scurt si am si iesit si n-am apucat sa stau propriu zis pe aplicatie destul de mult incat sa imi inregistreze conectarea.
Va rog ajutati-ma

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deale copilariei! happy

La anisorii astia ori va jucati ori va certati, ca astea sunt copilarii.
daca erati mai mari de varsta, faceati altele, dar al anisorii vostri, cand vine iubita ea se duce in balcon sa se uite la lume afara, tu te joci pe joculete... mai bine-i spuneai sa stea la ea acasa, decat sa va certati din nimicuri.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu, eu nu am pățit niciodata sa apară sunetul ala fără mesaj, chiar și întârziat.Si mai ales sa se repete de câteva ori.
Îți dai seama ca și ei ii vine greu a creadă dacă nu a pățit și ca ii e cumva ciudat ca tu tot nu primești nimic dar telefonul tot suna,e suspicios oricum.

Da, și știu ca nu ar trebui sa te întrebe cine îți scrie sau sa facă acele "crize" ca nu sunt normale, daaar și reacțiile ei au în spate anumite traume, nesigurante etc.
Părerea mea e ca ar trebuie sa vorbești cu ea și sa o întrebi de ce crede ea ca o înșeli, sa o întrebi cum se simte și de ce are senzația ca tu ai vrea sa o înlocuiești.Probabil asa o sa afli ce fel de complexe și insecuritati are fata de tine sau de ea, și rezolvați problema.

| Hammurabi a răspuns:

Vezi că s-ar putea ca sunetul pe care îl ai la notificări să mai fie și la altceva. La email sau altceva. Și tu cauți la notificări, dar el a sunat la altceva.
Așa am pățit eu. Credeam că am primit ceva, dar aveam același sunet pe un reminder.

| dani297 a răspuns (pentru Hammurabi):

Am Samsung si nu am sunetul ala de la messenger la nimic altceva. Eu stiu ca asta este un bug/glitch de la ei,de la aplicatie,pentru ca am mai patit asa,sa stau cu telefonul cu ecranul stins,langa mine,si sa se auda sunetele de la messenger fara sa apara nimic, si cand intram pe messenger, nu era nici un mesaj, nici o conversatie noua, nimic.

| LordCristobal a răspuns:

Sincer,iubita ta e cam isterica si posesiva.
Din moment ce i-ai spus ca totul e in regula si nu are de ce sa isi faca griji crizele alea ale ei sunt penibile si fara sens.
Eu unul nu as putea sa stau cu asemenea specimen de fata.
Mie personal nu mi se pare normal ca partenerul sa iti controleze telefonul pentru ca nu exista incredere si dac intr-o relatie nu exista incredere atunci nu mai exista acea relatie.
Trebuie sa o faci pe iubita sa inteleaga sa aiba incredere in tine pentru ca asa functioneaza o relatie sanatoasa.
Iar ea daca nu intelege lucrurile astea ar fi bine sa te desparti de ea, nu de alta dar sa nu iti iasa fire de par alb in cap din cauza stresului pe care ti-l poate provoca.

| dani297 a răspuns (pentru LordCristobal):

Ma tot chinui si ma zbat in toate felurile sa i demonstrez mereu ca nu o mint/nu ii ascund nimic, dar niciodata nu ma crede...mereu e ca ea...

| FilipSorin a răspuns:

Sfatul meu este ca ar trebui sa ii arăți iubitei tale, sa o lasi sa iti acceseze pe telefon cand dorește ea ca sa aibă încredere in tine si sa nu mai reacționeze asa.
Btw ai o iubita foarte prețioasă si rara, ai grija de ea caci daca este asa contează mult.

| dani297 a răspuns (pentru FilipSorin):

Mereu i am oferit libertatea asta,sa aiba telefonul meu pe mana in orice moment, sa caute ce vrea, cand vrea, unde vrea...i am.dat si conturile mele.Dar cand este cate o situatie de genul, niciodata nu ma crede.

| FilipSorin a răspuns (pentru dani297):

Te înțeleg, sfatul meu este sa mergeți la un psiholog, va piate ajuta, apropo si Dumnezeu va poate ajuta dacă va rugați la El, tu chiar te poti ruga la El iar El te va ajuta

| dani297 a răspuns (pentru FilipSorin):

Deja o fac in fiecare seara...o fac si pentru ea, si pentru mine.

| FilipSorin a răspuns (pentru dani297):

Da, e foarte bine ce faci dar nu stiu ce sa zic, e putin mai complicat

| RosaliaOriginala a răspuns:

Va pierdeți timpul cu relațiile astea sincer mai bine deveniți asexuali

| adorbanii a răspuns:

În relația voastră există grave probleme de încredere