| Eudosec_Vasile_1990 a întrebat:

Am intrat recent in setarile telefonului meu. Am realizat mai multe pentru a spori performanta telefonului si a face utilizarea lui mai placuta. Dar am o problema legata de notificari. Dau un exemplu, pentru a putea fi mai usor de inteles. Cu totii cunoastem aplicatia messenger de la Facebook. Sa zicem ca am primit un mesaj. Mesajul va aparea si in bara de stare, ramanand acolo o iconita, daca pot sa zic asa. Odata ce am iesit de pe aplicatie, mi se sterge notificarea de sus. Asa patesc la orice aplicatie. Inainte nu era asa. Ma deranjeaza lucrul asta, in momentul in care sterg aplicatiile recente, mi se sterg si notificarile de sus. Ce setare trebuie schimbata? Va rog frumos sa ma ajutati.
Telefonul este Huawei P8 lite

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Daca stergi taskul respectiv iti dai seama ca se sterge ceea ce spui tu. Incearca sa nu mai stergi aplicatia aceea si nu iti va mai disparea notificarea.

| Eudosec_Vasile_1990 explică (pentru Celcestietot):

Initial, ma gandeam si eu la asta. Dar inainte nu mi se intampla. Puteam sterge si notificarea ramanea in bara de stare. Credeti ca as putea schimba inapoi cum era?

| Celcestietot a răspuns (pentru Eudosec_Vasile_1990):

Din moment ce nu am acces la telefonul dvs., nu stiu cum am putea rezolva problema. Puteti incerca sa resetati telefonul la setarile din fabrica, dar daca faceti asta, incercati sa salvati ce aveti important in telefon precum videoclipurile si imaginile, asta daca doriti.

| Bogdan70001 a răspuns:

Mda,cel mai probabil ai pus ca toate aplicatiile sa se inchida din fundal odata cu iesirea ta din aplicatie. CEL MAI PROBABIL

Din pacate insa pentru tine nu am mai avut telefonul asta de mult, versiunea de EMUI pe care o ruleaza este foarte veche si multe tutoriale ma indpoiesc ca sunt.INtra la resetare si apasa pe "reseteaza setari implicite" sau sv de genul, daca ai optiunea asta

| Eudosec_Vasile_1990 explică (pentru Bogdan70001):

Am rezolvat problema. Aveam problema asta cu câteva aplicații. Le am dezinstalat si le am instalat din nou. Spre surprinderea mea, totul a revenit la normal.