| anonim_4396 a întrebat:

Cat de importanta este relatia voastra cu neamurile, rudele voastre (matusi, unchi, veri, etc)? Vorbiti des, va vedeti sau doar tipicul daca mai exista ca si acela a disparut,, ne vedem la Pasti, Craciun, nunti sau inmormantari"? A fost o perioada in care relatiile erau mai bune, frumoase si acum s-au stricat, sunt moarte, sau nu?

O zi frumoasa sa aveti si Sarbatori Fericite pentru cine le are!

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu am asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Ce nu ai? Rude sau sarbatori? Daca nu ai sarbatori, e treaba ta, nu aceasta era întrebarea. Te rog exprima-te clar.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am rude, despre asta era vorba in intrebare in principiu, ce naiba sarbatori? Cica nu ai sarbatori, wtf

| Felys a răspuns:

In afara de copil, parinti si frate,in rest nu ma intereseaza de nici un unchi, veri, sau alte rubedenii, daca nu i-as vedea niciodata, nu le-as duce dorul

| MeForeverAlone a răspuns:

Dacă chiar te interesează, eu mă înțeleg mai bine cu rudele mele decât cu proprii mei părinți. Și cred că cu asta nu mai e nimic de spus.

| blAster85 a răspuns:

Foarte buna intrebarea, nici nu stiu cum sa formulez ca sa fie inteles cat de cat, la un moment dat spui"a fost o perioada in care relatiile erau mai bune"din punctul meu de vedere aceea perioada am avut-o in copilarie(acum am 30 de ani)atunci copil fiind nu vedeai toate aspectele unei persoane si ale vietii, cand cresti deja vezi altfel tot, eu am un frate mama si un unchi cu care mai vorbim, in restlaughingsi nasa pe care o am credlaughingma vedea pe strada si se facea ca nu ma vede, apoi am inceput si eu ca ea sa fac..mai rarut ca-i mai dragut, si referitor la neamuri sti vorba aia."branza se-n pute si neamu....se.

| anonim_4396 explică (pentru blAster85):

E foarte trist unde s-a ajuns sad E trist ca relatiile de rudenie mor incet incet sau sunt gata moarte. Si eu sunt in aceasta situatie

| blAster85 a răspuns (pentru anonim_4396):

E trist asa e dar cand vezi ca peste tot este doar interesul,parac preferi sa fi ca un lup singuratic, satul de toti si de toate, asta e treaba cu rudele si nu numai, vorba ta ne intalnim doar la evenimente unde totul e roz toata lumea happy cu zambetul ala parsiv, in restul anului vorbesc unii de altii ca asa e si doamne feri sa o duci mai bine ca matusa sau alte neamurilaughingca e razboi.