| denisTiky a întrebat:

Ce imi este copilul verisorului mamei mele?

Răspuns Câştigător
| veryhonest a răspuns:

Neam.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca parintii (mama ta si varul) sunt veri primari sau de un grad mai indepartat.
Daca sunt veri primari, atunci sunt rude de gr.IV si tu cu fiul varului mamei sunteti rude de gr.VI, zis veri de al doilea.
Daca parintii sunt veri de al doilea voi sunteti rude de gr.VIII.

| minrest a răspuns:

Iti este un var cu un grad mai indepartat decat sunt parintii. De exemplu, daca mama ta si tatal lui sunt veri primari, voi sunteti veri de-al doilea.

| AlecuAlex a răspuns:

Var

| porcarumadalina a răspuns:

Verisor

| LinaHaddad a răspuns:

Verisor

| Reby10 a răspuns:

Este un neam.

Sper că te-am ajutat