| Petre_Cristi_1998 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre zona voluntari,Bucuresti, as dori sa ma mut cu chirie impreuna cu un coleg de munca, dar parintii mei zic ca acolo este o zona rau famata etc etc cei care sunteti de acolo sau care ati trecut pe acolo este bine sa stai pe acolo?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Voluntari este oras in judetul ilfov si este destul de ok.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce sa te mjuti cu chirie daca ai in Bucuresti părintii si poti sta cu ei? Gîndeste te daca i ti ajunge salariul sa plătesti chiria, sa plătesti intretinere lumină telefon cablu etc, tu crezi ca in chirie esti ca acasa? Daca nu plătesti te dă proprietarul afară, ce daca stai cu inca cineva, ăla la o adică nici nu te ajută, el i si plăteste partea lui de chirie si utilitati, dar partea ta de achitat facturi si chirie e treaba ta, tot mai bine e acasa la părinti, ei i ti fac mincare te ajută tu stii, dar totusi de ce vrei sa te muti cu chirie? Nu cunosc zona Voluntari ca sa i ti zic daca este sau nu rau famată, depinde de oameni, dar gindeste te de acolo pana la servici cu ce ajungi? Poate de acasa de la tine ajungi in 5-10 minute, dar din voluntari poti ajunge intr o oră sau o ora jumate, si vara m ai e cum mai e, dar iarna ce faci?

| Petre_Cristi_1998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

M-am gandit foarte bine din toate punctele de vedere cu salariul cu transportul plus de asta eu nu stau in Bucuresti si imi este greu cu transportul de dimineata la 4 cu trenul dupa metroul etc, iar colegul meu este un o de nota 10, e mereu ma ajuta cu bani, cu totul, probroblema ar fi despre zona asta voluntari

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce sa te muti, scuze greselile