| Adryan57 a întrebat:

Deci am o prietena cu care am fost impreuna vara asta, o relație de o săptămână și dupa ea a fost cu altul dar s-a despărțit si de el, însă acum ea imi spune sa rămânem doar la o prietenie. Eu o iubesc mult si si ea mai simte ceva pentru mine dar ea este in Italia. Cum as putea face sa o uit chiar daca vorbim in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu mai vorbi cu ea, vorbind, intretii chestia asta, rupe legatura si cauta alta prietena, ca atunci vei uita cand inlocuiesti o iubire cu alta. Daca ti-a zis sa ramaneti la o prietenie e clar ca nu prea te place, altfel si ea abia astepta sa fie cu tine, cum tu faci si gandesti. Asa ca alta gagica care sa fie aici cu tine, sa te place mult, sa o placi mult, nu mai pierde timpul.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să nu mai vorbești cu ea lol că de aia n-o uiți. dacă te-a lăsat așa nu simte nimic pentru tine

| SilentRain a răspuns:

Nu mai vorbi cu ea, mai folosiți si voii creierul

| Adryan57 explică (pentru SilentRain):

Dar încă o iubesc

| SilentRain a răspuns (pentru Adryan57):

Iar ea nu, mergi mai departe

| Zaygon a răspuns:

Du-te la terapie.winking

| Mosotti a răspuns (pentru Zaygon):

Ce sa caute la terapie sa-i dea aluia 150 lei ora sa ce? Cand iubirea aia se dilueaza treptat in timp, va putea avea ochi pentru alta partenera si gata, e simplu, deocamdata nu are ce face. Sau poate direct sa ii place alta si acum si se rezolva.

| Raizing a răspuns:

"iubirea" la distanta -se raceste(in timp)