| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa abordezi o fata pe Facebook? Daca iti place de ea si vrei sa o cunosti mai bine.

Răspuns Câştigător
| Balanica12 a răspuns:

Salut man, fii tu, cat mai cat mai creativ posibil pentru ca asta te face diferit fata de ceilalti. Trebuie sa gandesti cat mai realist si sa iti dai seama ca tu chiar daca o placi pe tipa, exista posibilitatea sa o pierzi pentru ca vrei o relatie cu ea(stiu gandesc prea departe ). Nu-i problema daca te refuza sau daca se poarta cu indiferenta... Balta are peste si daca nu-ti plac pestii astia schimba balta, Facebook-ul e plin de ele. Poti sa te bagi in seama cu ea si prin intermediul like-uli, dar nu prin exemplul dat mai jos. Nu ai nimic de pierdut daca abordezi... Nu te mai gandi ce sa-i spui pur si simplu fa-o sigur o sa iasa o conversatie de acolo. Incearca sa te distrezi, dar cu limite.
Imi place ca aici in loc sa te ajute oamenii mai mult se contrazic laughing.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In niciun caz cu buna, ce faci ca ai pierdut-o din start. Eventual poti sa-i raspunzi la vreun story (Da nu cu poza cu ea, iar e ciudat si pari din start un disperat care vrea s-o agate) si s-o intrebi ceva referitor de el, unde e locul asta sau asa si dupa sa incerci sa dezvolti conversatia, alte subiecte etc.

| Freya1 a răspuns:

Cum ai aborda orce alta fata.
Cu "buna" "ce faci?" etc daca ai noroc si iti raspunde totul va veni de la sine.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Buna ce faci

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine! tu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii natural, nu fi insistent, nu o lingusi, nu folosi aceleasi replici ca toti penibilii, gen, daca zice: ce dragut, nu spune: tu esti draguta! e stupid.

| Ursulet2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar ca stii care e problema? Daca deviiprea indiferent s ar putea sa ti-o,, sufle" altul sificient de insistentwinking gandeste te!

| anonim_4396 explică (pentru Ursulet2019):

Nu, mersi, toti tipii insistenti de care am dat au fost niste fuckboys laughing. Cand dai de o persoana ok, nu te simti grabita, presata, enervata etc.
Nu orice tipa cu care te bagi in seama pe Facebook e potrivita pentru tine, asa ca nu pierzi nimic daca,, ti-o sufla'' altul.

| Ursulet2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok..lasa asta.el stie cum trebuie sa actionezewinking

| anonim_4396 explică (pentru Ursulet2019):

Daca stia nu ne intreba.

| Kogaion a răspuns:

Nu se mai abordeaza fete pe Facebook, acum e pe Instagram si snapchat.

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna. Pentru inceput ii dai cerere. apoi ii dai cateva like uri, daca iti da si ea ii dai meaaj cu,, multumesc pentru like uri etc" si intri in vb cu ea.si daca nu merge asa te uiti prin prietenii ei.afli cine e si vb cu cineva care o cunoaste apoi intri in cercul ei de prieteni etc...sa fie cu noroc. sper ca te am ajutat! Funda?happy

| anonim_4396 explică (pentru Ursulet2019):

Cine naiba da mesaj cu multumesc pentru like-uri? laughing Plus ca e superenervant sa iti frece cineva notificarile cu nspe mii de like-uri.