| ds01 a întrebat:

Cum scap de un prieten toxic? Il cunosc de vreo 15 ani si tot am indurat rautatile lui. Stam la distanta de 3 blocuri. Avem prieteni comuni. Problema mea este in felul urmator, de fiecare data cand eu ies afara cu un prieten comun, trebuie mereu sa-l chem si pe el, mereu. Eu nu suport chestia asta deloc. Ma suna si ma tot interogheaza:,,Unde esti?",,, Cu cine esti?", chestii de genul asta. Poate am si eu treaba cu persoana respectiva si nu vreau sa vina si el dar el nu intelege. Si daca nu il chem iese scandal. Cum pot sa repar chestia asta?

P.S: Sunt baiat.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E tare intrebarea ta, cred ca nici parintii nu te interogheaza asa.
Acum trebuie sa-i dai raport si ca esti pe TPU si cauti solutii laughing
Nu mai umbli cu el si gata, tu esti vinovat ca accepti tot.
Spune-i sa nu te mai caute.
Daca nu merge asa, dai una in freza si gata.
Asta e realitatea, uneori chiar nu se poate altfel!

| ds01 explică (pentru ROB3RT89):

Bine zici. Sunt prea bun si sunt luat de prost. O seara frumoasa in continuare!

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este putina ciudata apropierea asta mai ales intre baieti.
La fete se mai intampla ca sunt mai lipicioase si sensibile si nici acolo nu este foarte normal sa fi asa de posesiv.Incearca sa pastrezi o anumita distanta, raspundei mai rar la telefon, refuza cate o intalnire sau cate un ajutor pe care ti-l cere, fi mai secretos iar in caz ca te pistoneaza spune-i ca ai si tu problemele tale pe care vrei sa le rezolvi si nu ai mereu timp.In fond si la urma urmei nu sunteti legati ombilical.

| danay72 a răspuns:

Încearcă și vorbește cu el. Dacă nu se poate, fii mai reținut și nu ii mai da detalii despre ce faci. E adevărat că prieteniile rele strica obiceiurile folositoare, de aceea e bine ca esti atent la prietenii pe care ti faci,

Răspuns utilizator avertizat
| Elyiela a răspuns:

Eu îti propun sa devii mai rece cu el. Nu raspunde la telefon, daca dai de el inventezi vreo scuza cum ca nu l-ai auzit. Spune-i ca esti cam ocupat si nu ai timp sa iesi.

| TediiL a răspuns:

Încearcă sa te certi cu el, sau ii zici ca te enervează,, persoana lui"