| Dumbi a întrebat:

Daca v-ar placea sa fiti impreuna cu o fata care fumeaza? Imi place de o fata si azi am vazut ca fumeaza. Din cauza "prietenului"(nu e impreuna cu ea), un fost coleg din generala.
Eu nu vreau sa ma apuc de tigari, i-am promis mamei ca nu o sa fumez niciodata, tata are niste probleme din cauza asta, iar eu sunt genul de persoana care se tine mereu de promisiuni.
Am multe in comun cu aceasta fata, chiar foarte multe.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Si faptul ca o sa fii cu ea crezi ca te va face sa te apuci si tu? asa stapanire de sine stabila crezi ca ai, incat cedezi la prima ocazie? faptul ca fumeaza nu ar trebui sa fie un criteriu de pe care sa te ghidezi. Atata timp cat nu iti sufla fumul in fata daca asta te deranjeaza, nu cred ca ar fi problema ta ce face cu sanatatea ei.

6 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Depinde cum vezi problema. Daca te deranjeaza faptul ca fumeaza, nu mai pierde timpul degeaba. Daca nu te deranjeaza si nu esti un tip impresionabil sau usor naiv, nu ai ce pierde, da-i inainte.Parerea mea este ca nu te simti deranjat acum, dar mai tarziu vei incepe sa simti ca te deranjeaza si vei ajunge in punctul in care sa-i ceri sa renunte, ceea ce poate duce la destramarea relatiei voastre.

| RAY a răspuns:

Da,cred ca se poate trece peste asta, pana la urma e sanatatea ei, nu trebuie sa te apuci de tigarii =cancer la plamanii, banii arsi, ce castigi prin asta

| Hammurabi a răspuns:

Nu esti obligat sa fumezi si tu. In privinta ei, nu ai ce face. Aici e vorba de libertatea personala a fiecaruia sa faca ceea ce ii place.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mie nu mi-ar plăcea. Dacă nu fumează de față cu tine nu te deranjează prea mult.

| leapșa a răspuns:

Fetele fumatoare mi se par sexy.

| MoonWolf a răspuns:

Ok,ea fumeazu,de ce ai m-ai pus intrebarea asta?
Tu nu esti nevoit sa incepi sa fumezi,daca vrei sa fii impreuna cu ea.
Ba din contra,daca vei fii impreuna cu ea,cu timpul o potii ajuta sa scape de fumat.

De ce te-ar deranja daca iubita ta ar fuma?
Daca tu ai fii intr-o relatie cu ea, si tu ai forta-o sa nu m-ai fumeze atunci mai bine las-o balta.
Intr-o relatie tu nu fortezi pe cineva, tu faci un compromis, daca ea e dispusa sa renunte la fumat tu o potii ajuta.

Incearca sa iti exprimii intrebarea mai bine alta data, ca sa iti putem oferii un raspuns adecvat.