| AndreiD98 a întrebat:

Salut.

De 2 luni sunt impreuna cu o fata (ne cunoastem de peste 1an). Initial nu voiam sa fiu cu ea, dar undeva prin vara am iesit pe afara, ca prieteni, etc. A doua zi i-am spus sa iesim iar, undeva pe seara, și nu știu ce a fost cu mine atunci cand m-am decis sa incerc ceva, poate, poate. Stiam ca nu este genul meu, dar am zis sa incerc.
Ulterior am aflat ca ii placea de mine de mult timp. in fine.

Au trecut 2 luni... nu simt nimic, nu stiu. Parca nu mai merge; tin la ea, dar numai ca la o prietena, nu stiu, imi vine greu. Nu mai vreau sa fortez relatia, pe langa faptul ca ma simt prea legat in aceasta relatie, daca intelegeti.

Imi vine greu sa ma despart de ea, nu stiu cum sa ii spun mai frumos incat sa inteleaga si sa nu se simta "ranita".

4 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Daca o iei cu frumosul vei creea un monstru deoarece sa pui un rahat intr-un ambalaj frumos si sa-l prezinti ca fiind ceva bun il va face pe cumparator sa nu mai aiba incredere in oameni ca tine.Trebuie sa fi direct, ferm si sincer.In acest fel va fi ranita, dar peste ceva timp va realiza ca sinceritatea ta este datorata respectului tau fata de ea, daca n-ai fi respectat-o ai fi mintit-o multa vreme ca iti place aceasta relatie, poate ai cauta fericirea in alta parte in timp ce o minti ca o gasesti la ea si cand se va sparge buba vei produce o eruptie de vulcan in capul ei.

| RAY a răspuns:

Sex ati facut?

| Freya1 a răspuns:

Da adevarul e ca ai gresit inca de cand ai combinato daca ai si stiut ca nu e ceia ce trebuie...
Pai mai bine ii spui oarecum decat sa o ti intr-o minciuna ca asa o sa o faci mai mult sa sufere.Rareste concorbirile cu ea iar cand te va intreba ce si cum sau cand va certati pe tema asta rupe relatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iei si tu frumos și ii spui că,, relația asta nu mai merge ...nu mai am nici o atracție față de tine, țin la tine că la o prietena și vreau să pun capăt... ești o fata specială dar chiar nu mai e chimie intre noi,, îi scrii e mai ușor decât face to face.