| Kiara20 a întrebat:

De ce fetele (in general ma refer) dau cu piciorul si arunca fara prea multe ganduri prietenii cand au iubit? thinking Cred ca si-au gasit iubirea si uita de tot de toate, de prietene, prieteni, familie etc. Pe cand baietii nu sunt asa, intodeauna pun pret pe prietenie, mai ales daca e de ani buni. Eu zic chestiile astea din experienta pentru ca mi-am observat de-a lungul timpului prietenii. De exemplu "cea mai buna" prietena a mea (nu e singurul exemplu, mai am multe prietene sau amice in situatia ei) are iubit de 2 ani, si in tot timpul asta nu am mai mers si noi intr-o excursie impreuna, nu prea mai iesim cu obisnuiam, nu mai vorbim mare lucru iar vacanta asta nu ne-am intalnit deloc si nici nu m-a sunat(eu am incercat dar ma cam expedia pentru ca era cu prietenu.). aaa si de precizat suntem prietene de 8 ani. A incetat sa-mi mai fie alaturi in niste situatii grele si urate. in fine nu inteleg de ce majoritatea fetelor sunt asa. eu nu sunt asa. cand am prieten nu sunt atat de dependenta de el, tot timpul ies cu prietenele si nu le las balta. am si eu viata mea sociala si prietenul la fel. Deci intrebarea mea e ce le determina sa fie atat de dependente de prieten si sa lase balta pe toti prietenii din jur?

PS: stiu ca nu toate fetele sunt asa (si eu sunt una din aceste fete), dar totusi in general asa este majoritatea. mai ales comparativ cu baietii, care nu ar rupe prietenii de 8 ani pentru iubita( in genera, bineintels).

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da din egoism presupun! E trist sa te dispensezi de prieteni...Eu uite am un prieten de cand eram la gradinita, au trecut anii peste noi avem copii, dar prietenia noastra a ramas in picioare! Dar nu toti au grija de prieteni, isi aduc aminte de ei ca exista doar atunci cand ajung la anaghie sau cad cu botul in praf! Asta e lumea in care traim! Uite ceva pentru tine:
http://youtu.be/NppgMQa19-0
Multa bafta!

| KellyGreen a răspuns:

Deoarece s-a dovedit ca femeile pun pret pe o relatie. Cand intra intr'o relati se defica cu totul relatiei. Chiar crezi ca majoritatea facem asta? Adica cred ca la mine in scoala toate care avem, relatii nu ne uitam prietenii.

| Lovξ a răspuns:

Pfffthinking da este adevarat ca unele fete pun pe primul loc "iubire" si pe locul 2 sau chiar 3 "prietenia", eu cred ca aceste fete fac asta pentru ca nu au experinta si pentru ca in mintea lor nu mai e loc de nimeni si nimic decat de un amarat de baiat, probabil ca pe ele nu le poate schimba nimeni decat iubitul acestora, dar oricum nu exista o explicatie logica dupa parerea mea pentru ca nu stiu ce este in mintea fetelor ca sa renunte la o prietenie care ii poate aduce fericire, sprijin si dragoste"prieteneste ma refer"...in schimbul unui iubit care ii poate aduce si fericire dar la un moment dat muulta tristete si amagire si poate pentru unele fete[cunos persoane], dragostea nu mai are loc in viata lor mult timp dupa o astfel de dezamagire si unele [nebune] pot ajunge sa se sinucida din cauza unui tantalau care a adus`o in stare, ce vrei asa sunt cam tpti baietii...da in fine nu stiu ce sa mai zic si eu sunt uimita intr-un mod rau.dar mesajul meu pentru orice fata este:[[fetelor mai lasati iubirea pe locul 2 si faceti baietii sa va cada la picioare nu viceversa, ca asa e mult mai bine, si nu mai renuntati la o prietenie adevarata pentru o iubire de scurta durata si cu urmari grave si care te marcheaza, parerea mea, acum draga mea tu poate ai alta parere pentru ca nu toti avem aceeasi opinie dar eu am incercat sa iti raspund cum pot mai bine la intrebarea ta :* succes:X:X:X

| Ela234 a răspuns:

Pentru ca sunt in saptamana oarbawinking