| maite13 a întrebat:

De la o vreme incoace prietena mea cea mai buna se supara pe mine pentru ca eu plec altundeva,cand suntem la poarta, fara sa ii spun.

Problema este ca azi s-a suparat rau de tot si acum nu mai vorbeste cu mine.Nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fie suparata!
Stiu ca am gresit si imi pare rau! dar ea nu ma asculta!

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi, cat mai repede daca se poate.

ofer FUNDA plus VOTURI

5 răspunsuri:
| Ryuuzuka a răspuns:

Deci ...stai sa inteleg. Spui ca este prietena ta cea mai buna.Aha happy. Okey si se supara doar din simplul fapt ca nu ii spui unde te duci, daca lipsesti putin timp de langa ea.In fine nu ma apuc sa comentez acum, dar poate n-am inteles eu bine. Daca tot ai precizat si mai devreme ca iti este o buna prietena, inearca sa purtati o discutie "face to face" si sa afli din ce motiv o supara chestia asta asa de tare.Nu trebuie sa va certati doar pentru o mica neintelegere happy.

| Diia94 a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Aici e o chestie...da e cea mai buna prietena, trebuie sa se comporte ca atare. Dar daca ea face lucrul asta des, scuza-ma.Ok pleci, spune ..ba fato vezi ca plec.Nu trebuie sa lasi p cineva asa ca pe prost.

| LauraEU a răspuns:

Poi spune-i ca unele lucruri care le faci nu vrei sa le stie nimeni, ai si tu o viata intima

| Chetrin a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbresti cu ea? Ofera-i un cadou care ii place.

| Helenne a răspuns:

După părerea mea, trebuie să-i explici situația. A greși e omenește. Dacă e prietenă bună, te va asculta! Roag-o să-ți ofere o clipă, nu-i obligatoriu să-i zici vrute și ne vrute, cred că trebuie să-i destăinui adevărata cauză a comportamentului tău și să-ți ceri scuze! Te va înțelege sunt sigură!