| anonim_4396 a întrebat:

Salut, este un tip la scoala (am fost impreuna cu el timp de 2 luni apoi am incetat sa vorbesc cu el spontan fara a-i explica motivul) si cred ca din cauza asta acum ma trateaza foarte urat, mereu se rade de replicele mele, ma porecleste, etc. Sunt a 11-a, dar as vrea sa-l fac sa se opreasca, e josnic si poate ca si eu am gresit fata de el, dar se comporta ca un copil. Vreau sa fiu mai indiferenta, dar nu pot. Ma puteti ajuta? Ofer funda celui mai inteligent raspuns. Mersi.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În primul rând, se comportă aşa deoarece i-ai lovit orgoliul masculin, şi nu suportă ideea că tu l-ai părăsit pe el, şi nu el pe tine.
El încearcă să te facă să te simţi incomod, să fii deranjată, şi cel mai probabil îţi ştie cât de cât slăbiciunile. În 2 luni bănuiesc că te-a cunoscut măcar puţin şi ştie ce fel de persoană eşti.
Sfatul meu este ca atunci când mai râde de tine sau îţi mai spune ceva, să mergi la el cu, curaj şi să-l întrebi care e problema şi ce doreşte. Încearcă să fii diplomată şi inteligentă. Nu adresa cuvinte jignitoare şi demonstrează-i că îi eşti superioară şi a meritat să-l părăseşti.

Toate cele bune!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E modul in care isi revarsa el frustrarea si isi linisteste orgoliul jignit.
Cand va mai spune ceva,razand ca un descreierat, priveste-l sever, fara o vorba si nu pleca ochii, ii poti bate si obrazul.
Dupa doua-trei tratamente de genul asta, va tacea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa stai nepasatoare si sa il lasi sa-si bata joc de tine? Spune-i si tu doua vorbe, mai discutati si intelegeti-va (daca puteti).

| HiddenWorld a răspuns:

Nici nu ar trebui să îi permiți să se ia de tine. Dacă îl ignori va continua şi chiar mai rău ca înainte.Dă-i o replică inteligentă gen "Te crezi interesant?" sau "Nu impresionezi pe nimeni comportându-te aşa".Fi directă, spune-i în față ce nu îți convine, nu ai niciun motiv să fi timidă în fața unor astfel de persoane big grin.

| CristieXe a răspuns:

Arunca-te in fata scroafei cu purcei.

| Susanu_Vika_2000 a răspuns:

Gaseste un baiat perfect si iesi cu el poate isi va schimba parerea despre tine arata-i ca esti destul de constienta de ceea ce faci... n-ar trebui sa-l lasi sa-ti faca astabig grin cred ca te-am ajutat

| Galan_Silvia_1998 a răspuns:

Dupa cum se comporta imi dau seama ca e un bou, scuze pentru limbaj. Intreaba-l ce are cu tine si daca-ti da raspunsuri de prosti ca de exemplu : "Ca asa vreau eu" il pui la punct. Pana la urma esti fata, nu lasi orice prost sa se ia de tine.