| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Hei! Ofer funda celui ce imi ofera un raspuns concret!
Suntem impreuna de 2 ani dar se cam ascunde cu mine. Ii cunosc familia, vorbesc cu mama lui care imi tot spune mereu ca el ma iubeste si sa am incredere ca nu vorbeste cu nimeni altcineva.Insa nu ma are la prieteni pe Facebook, chiar daca sta mereu conectat.La el pe profil scrie singur, nu are vreo poza cu mine sau ceva legat de mine..Cand ii zic se enerveaza si ma intreaba ce incredere am eu in el? Aici nu e vorba de incredere, e vorba ca m-a mai mintit in trecut cu foarte multe lucruri dar am trecut peste pentru ca tin la el si nu renunt la o relatie de aproape 2 ani de zile.Mama lui s-a imbolnavit, mi-a spus ca nu imi poate spune prin mesaje exact deci urmeaza sa vorbim fata in fata! Aseara m-am certat cu el tot din cauza contului de Facebook si mi-a spus ca are probleme mai grave ca mine. Il inteleg, e normal. Dar si eu sunt iubita lui si vreau putin respect....azi nu mi-a dat mesaj, a fost conectat si l-am sunaf iar pe camera, dupa ce l-am intrebat daca avea de gand sa mi dea si mie un mesaj de buna dimineata, mi-a zis ca nu..nu avea de gand. I am spus spor la treaba si a zis "mersi". Sa o termin cu el? Tine la mine pentru ca am stat atat timp. dar de ce se ascunde si de ce se poarta atat de urat? E si vina mea ca il stresez? ( asa zice..ca il terorizez cu mesajele ) Ar trebui sa fiu indiferenta si sa nu il mai caut? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreeabobo a răspuns:

Inteleg ca nu totul depinde pe FB si nu trebuie sa ne expunem neaparat relatia acolo, dar totusi, sa nu te aiba nici macar ca prietena pe FB?
Inteleg ca are si alte probleme si ca nu totul se rezuma la relatie, dar cred ca si tu esti parte din viata lui si ar trebui sa vezi niste eforturi.
Nu stiu ce sa zic, voi stiti cel mai bine ce este la voi in cuplu, dar gandeste-te la tine. Daca se intampla asta de mult timp si nu esti iubita vorbeste cu el spune-i ce simti! Nu e nimic gresit in a spune ce simti! Daca nu vrea sa se lupte si sa incerce macar sa faca putin efort pentru voi, parerea mea este ca nu are rost!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aveti 14 ani sau de ce relatia voastra se invarte in jurul unui cont de Facebook?

| GeorgianaDiaconu explică (pentru suntserios):

Din pacate, generatia si "modernitatea" anului 2018 a inclus Facebook ul in viata fiecaruia. Fie ca vrem, fie ca nu. te deranjeaza daca se ascunde in halul asta de tine.

| sierra1 a răspuns:

"zice..ca il terorizez cu mesajele"

cred că nu e de tine. Lasă-l cu cine vrei tu. E plin de băieți, sigur nu ăsta e al tău.

| Freya1 a răspuns:

Daca nu va ascundeti in mod normal de nimeni nu cred ca era asa mare tragedie sa te aibe pe Facebook la prieteni, sau sa mearga pe drum cu tine, sa ii cunosti prietenii etc.
Arata ca ori este plictisit de relatie, ori ii e rusine cu tine, ori are pe altcineva.Pentru ca un om indiferent de varsta nu se comporta asa din senin, iar scuza cu mesajele, cu stresatul e doar o vrajeala sau un mod de ati da de inteles ca ar trebui sa il lasi in pace.
Incearca sa iei o pauza, sa nu il mai cauti un timp sa vezi daca o va face el.Nu ceda tentatiei si nu iti pierde rabdarea.Iesi in oras, distreaza-te, socializeaza iar daca ii e de tine te va cauta, iar atunci poti sa ii dai un ultimatum.Ori iti spune ce se intampla, nu se mai fereste de tine si e om cum trebuie, ori nu mai are ce te cauta.Si sa vada atunci ca asa stresanta cum erai erai langa el, il iubeai si iti pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta nu ar trebui sa se intample intr-o relatie. Ar trebui sa existe intelegere intre voi si sa va ascultati unul pe altul. Iar acum ti la prieteni chiar si necunoscuti, dar minteri pe iubita ta?! Vorbeste cu el serios si daca lucrurile decurg la fel, cel mai bine ai renunta la relatia asta. Nu trebuie sa stai vreodata intr-o persoana sau si mai grav, sa-ti pui fericirea intr-una. happy

| IoanaRoman09 a răspuns:

1-fara suparare dar tipul asta s-a plictisit rau de tine
2-lasa-l,din cate povestesti tu esti o fata ok si meriti ceva mai bun
3-pe viitor fii mai indiferenta daca nu vrei sa fii bataia de joc a altcuiva