| MariusCosmin94 a întrebat:

Salut eu sunt o fire mai timida si in ultima vreme acest lucru nu mi se mai pare asa minor, neavand o prietena pana acum. Nu stiu sigur de ce nu pot vorbi deschis cu o fata, dar cred ca mi-e greu sa vorbesc deschis pentru ca nu sunt obisnuit sa stau sa mult de vorba sau sa glumesc cu fetele. Am incercat odata sa vorbesc mai mult cu o fosta colega pe mess, dar nu a fost o conversatie foarte lunga deoarece am deschis doar subiecte banale. As vrea sa pot vorbi mai deschis despre lucrurile care imi plac, care ma caracterizeaza dar mereu cand zic sa vorbesc deschis ma opresc si nu mai zic. Aveti ceva sfaturi? dar va rog nu cele care le gasiti pe net, caci le-am citit si nu ma ajuta.

1 răspuns:
| terry34 a răspuns:

Te inteleg perfect.stiu cum te simt.si eu sunt o fire timida si de aceea pierd mult.desi am o voce foarte buna,mi-au zis multi, la scola cand sa cant, ma opresc, nu mai imi simt capul, inima-mi bate si tremur. ceilalti rad de mine ca nu fumez, ca nu sunt in anturajul lor(negativ) si etc.in ziua de azi daca nu esti cu tupeu pierzi. sfatul meu este sa mai iesi si tu in lume.cunosti fete noi, vorbesti cu lumea.sincer eu de cand am inceput sa ma duc la un sport mi-am facut prieteni noi.alt sfat este sa te duci la un sport, unul in echipa.fiind baiat du-te la baschet, fotbal etc.te vei imprieteni cu multi si asa te va ajuta si in viata de zi cu zi. sper ca te-am ajutat.sa ai o zi buna